Turniej Piłki Siatkowej Dziewcząt i Kobiet "Siatka na obcasach"

20.03.2017

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#sport   #siatkówka   #lubasz   

10 marca 2017r. po raz siódmy odbył się Otwarty Turniej Piłki Siatkowej Dziewcząt i Kobiet pod patronatem Posłanki na Sejm RP Pani Marii Małgorzaty Janyska. Ta sportowa impreza już na stałe wpisała się do kalendarza imprez organizowanych z okazji Dnia Kobiet przez Gimnazjum im. ppłk. Z. Orłowskiego w Lubaszu.

Turniej podzielony był na dwie części. Pierwsza część rozpoczęła się o godz.9.30 i obejmowała mecze pomiędzy uczennicami następujących szkół: gimnazjum Czarnków, LO Czarnków, Edukacja Lubasz, gimnazjum Jędrzejewo oraz gimnazjum Lubasz. Turniej otworzyła dyrektor gimnazjum pani Monika Oleszczak. Wśród zaproszonych gości znalazł się Wójt Gminy Lubasz Marcin Filoda, Renata Wujec- przedstawicielka Biura Poselskiego oraz dyrektor GOK W Lubaszu Szymon Szwed. W krótkiej części artystycznej mogliśmy podziwiać wokal Agaty Ławińskiej -uczennicy klasy III a i Sebastiana Pawlaczyka- naszego absolwenta. Ciekawie zaprezentowały się dziewczęta z naszego gimnazjum w pokazie aerobiku grupowego. Na trybunach znalazło się wielu kibiców. Wśród nich liczną i wyróżniającą się grupę stanowili uczniowie LO Czarnków z dyrektorem S. Żarczyńskim na czele. Po zaciętej rywalizacji o punkty wyniki były następujące:

 

I m - Gimnazjum Czarnków

II m - LO Czarnków

III m - Edukacja Lubasz

IV m - Gimnazjum Lubasz

V m - Gimnazjum Jędrzejewo

 

Wśród zawodniczek wyróżniono

"Najlepiej zagrywającą turnieju" została nią Julia Golon z gimnazjum w Jędrzejewie,

"Najlepiej atakującą turnieju" - Agata Przybył z gimnazjum w Lubaszu

"Najlepszą zawodniczkę turnieju" - Sabina Ryżek z LO Czarnków.

 

Druga część turnieju rozpoczęła się o godz.16.30. Tutaj mecze rozgrywały między sobą drużyny kobiet: "Absolwentki", ,"Atomówki", ,"Młode duchem" i "Czarne pantery". Panie prezentowały wysoki poziom umiejętności technicznych i taktycznych. Zawodniczkom dopingowali członkowie rodzin zgromadzeni na trybunach. Po zaciętej walce wyniki wyglądały następująco:

 

I m - Czarne pantery

II m - Atomówki

III m - Absolwentki

IV m - Młode duchem

 

W przygotowaniu turnieju wsparli nas finansowo i rzeczowo sponsorzy: Maria Małgorzata Janyska - posłanka na Sejm RP, Marcin Filoda -Wójt Gminy Lubasz, Jan Pertek - dyrektor MCK Czarnków, Marcin Błędzki - Ośrodek szkoleniowo-rekreacyjny ,,Portus" w Lubaszu, Zakład Piekarniczo-Cukierniczy M. Sendal w Lubaszu, Szymon Szwed - dyrektor GOK Lubasz, Centrum Ubezpieczeń Szymkowiak oraz pan Waldemar Kaźmierczak i pan Krzysztof Orłowski. Mecze sędziowali uczniowie gimnazjum, a nad sprawnym przebiegiem turnieju czuwali nauczyciele wychowania fizycznego.

 

To może Cię także zainteresować:
Postępy w budowie nowoczesnego boiska w Trzciance
"Wszystko co lata, na koniec lata"
Budowa zgodnie z planem

red. | źródło: gok-lubasz.pl / Zespół WF | foto: gok-lubasz.pl

Komentarze