Zakończenie zimowego sezonu tenisa ziemnego 2016/2017

16.06.2017

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#sport   #tenis ziemny   #drawsko   

W dniu 12 maja 2017r. odbyło się w Drawsku uroczyste zakończenie całego zimowego sezonu tenisa ziemnego, połączone z uhonorowaniem i nagrodzeniem uczestników ligi deblowej mężczyzn.

Zanim to jednak nastąpiło został zorganizowany na hali sportowej dwugodzinny trening pokazowy z udziałem dzieci uczęszczających do gminnej szkółki tenisowej, prowadzonej przez pana Macieja Kowala. Zgromadzeni na trybunach kibice mogli obejrzeć poczynania trzech zróżnicowanych wiekowo grup adeptów rakiety i żółtej piłeczki.

Następnie w imieniu nieobecnego z powodów służbowych Wójta Marka Tchórzki głos zabrała Sekretarz Gminy pani Anna Fręś, która w krótkiej przemowie podziękowała wszystkim zgromadzonym tenisistom za zaangażowanie i wsparcie rozwoju tenisa ziemnego w Gminie Drawsko. Należy w tym miejscu nadmienić, iż oprócz szkółki dla najmłodszych zorganizowanej przez Urząd Gminy właśnie, działa również Towarzystwo Tenisowe LAPATIK Drawski Młyn, skupiające w swych szeregach członków nie tylko z naszej lecz również z sąsiadujących gmin takich jak Krzyż Wlkp. i Wieleń. To właśnie z inicjatywy naszego Towarzystwa, a we współpracy z władzami tutejszej Gminy na stałe w kalendarzu zagościło kilka wydarzeń sportowych z udziałem tenisistów, między innymi wspomniana już liga deblowa.

Po krótkich przemówieniach, nadszedł czas na rozdanie medali, pucharów oraz nagród wszystkim uczestnikom ligi, co jest już tradycją od pierwszych zawodów, a była to już trzecia edycja zimowych rozgrywek tenisowych na hali organizowanych przez nasze Towarzystwo Tenisowe, od dwóch natomiast objętych patronatem przez Wójta Gminy Drawsko.

Do rywalizacji przystąpiło sześć z ośmiu zgłoszonych drużyn.

W okresie od listopada 2016r. do kwietnia 2017r. pary deblowe rywalizowały między sobą o tytuł mistrzowski rozgrywając mecze w pełnym wymiarze punktowym systemem „każdy z każdym”. Na półmetku zmagań na czele uplasowała się para Bielawski Dariusz, Piątek Zbigniew wyprzedzając o włos duet Jendrzejczak Jacek, Olkowski Daniel.

Runda rewanżowa podobnie jak poprzednia również okazała się niezwykle zacięta, a triumfatora rozgrywek wyłoniła dopiero po ostatnim meczu, w którym drużyna Jendrzejczak - Olkowski pokonała ostatecznie parę Bielawski - Piątek. Trzecie miejsce zajęli wicemistrzowie sprzed roku, czyli duet Dymek Krzysztof - Pankowski Adam, którzy nie zdołali wyrwać punktów w meczach z wyżej uplasowanymi rywalami. Tak więc po dwóch zwycięskich latach z rzędu zimowy Puchar Wójta Gminy Drawsko z Drawskiego Młyna trafia do Wielenia.

Ostateczny stan rywalizacji:

I miejsce - Jendrzejczak Jacek / Wieleń / - Olkowski Daniel /Wieleń/

II miejsce - Bielawski Dariusz / Drawski Młyn/ - Piątek Zbigniew /Drawsko/

III miejsce - Dymek Krzysztof / Drawski Młyn/ - Pankowski Adam / Krzyż Wlkp./

IV miejsce - Kielczyk Ryszard / Drawski Młyn / - Piątek Jarosław / Drawski Młyn/

V miejsce - Jaworski Janusz / Krzyż Wlkp./ - Wyrwa Maciej / Krzyż Wlkp./

VI miejsce - Drogomirecki Marek / Krzyż Wlkp./ - Kawczyński Michał / Drawski Młyn/

 

To może Cię także zainteresować:
Brazyliskie JIU-JITSU w Edukacji Lubaszu
Podopieczni WTZ zawładnęli halą w Trzciance
Zakończenie budowy boiska wielofunkcyjnego w Kuźnicy Czarnkowskiej

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

red. | źródło: gminadrawsko.pl / Przygotował Marek Kawczyński-LAPATIK Drawski Młyn | foto: gminadrawsko.pl

Komentarze