I Lubaskie Spotkanie z Piłką Ręczną

16.06.2017

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#sport   #piłka ręczna   #lubasz   

3 czerwca 2017 roku Lubasz stał się stolicą piłki ręcznej powiatu czarnkowsko - trzcianeckiego, a to za sprawą Macieja Małeckiego, nauczyciela wychowania fizycznego Edukacji Lubasz, który postanowił wskrzesić spotkania z piłką ręczną , organizowane już naście lat temu. Do Hali Widowiskowo - Sportowej w Lubaszu zjechały drużyny z Gimnazjów :Drawsko, Czarnków i Lubasz oraz ze szkół ponadgimnazjalnych, które reprezentowały Liceum Ogólnokształcące w Trzciance i Edukacja Lubasz. Hitem turnieju okazała się reprezentacja młodych kobiet, które wystąpiły pod nazwą Old Girls, a stanowiły trzon reprezentacji powiatu czarnkowsko - trzcianeckiego w latach 2006 - 2007.

Zawody składały się z dwóch części, pierwsza to mecze drużyn młodzieżowych w kategoriach dziewcząt i chłopców. Zanim jednak zawodnicy rozpoczęli swoje zmagania na parkiecie pojawiły się cheerleaderki z Gimnazjum w Lubaszu, które swoim występem uatrakcyjniły spotkanie. W wyniku rozgrywek pierwsze miejsce w kategorii dziewcząt zdobyły Old Girls, drugie dziewczęta z Drawska, a trzecie Edukacja Lubasz. Podczas meczów Old Girls można było zauważyć, że zaangażowanie i determinacja mogą pokonać systematyczność treningów. Wśród chłopców bezkonkurencyjni byli uczniowie LO w Trzciance, drugie miejsce zajęła drużyna Edukacji Lubasz, trzecie Gimnazjum w Czarnkowie, a czwarte młoda drużyna z dużym potencjałem z Gimnazjum w Lubaszu. Najciekawszą rozgrywką był mecz pomiędzy LO w Trzciance i Edukacją Lubasz. Mecz stał na bardzo wysokim poziomie, a niektórzy z zawodników tych drużyn mogliby grać w piłkę ręczną zawodowo.

Na trybunach wśród kibiców zasiedli włodarze powiatu i gminy :Starosta Tadeusz Teterus, Wójt Marcin Filoda ,a także Prezes Edukacji Lubasz Ryszard Kosicki oraz dyrektor Gimnazjum w Lubaszu, która żywiołowo kibicowała swojej drużynie.

Ideą spotkań z piłką ręczną ma być propagowanie tej dyscypliny w naszym powiecie. W tym celu do Lubasza na zaproszenie Edukacji Lubasz przyjechały czołowe drużyny pierwszoligowe reprezentujące Wielkopolskę w rozgrywkach ogólnokrajowych: Nielba Wągrowiec oraz Grunwald Poznań. Przyszedł czas na drugą część spotkania, którą oficjalnie otworzył Wójt Gminy Lubasz, Pan Marcin Filoda wraz z dyrektor Renatą Małecką.

Dzięki produktom reklamowym przygotowanym przez starostwo czarnkowsko - trzcianeckie , Gminę Lubasz oraz Edukację Lubasz na każdego zawodnika czekała niespodzianka, którą wolontariusze Edukacji Lubasz wręczyli przed główną atrakcją, jaką z pewnością stał się mecz pokazowy w wykonaniu tych dwóch drużyn. W trakcie meczu zawodnicy pokazali grę na wysokim poziomie, ciekawe rozegrania piłki, świetną obronę, a przede wszystkim efektowne akcje. Wynik meczu był sprawą drugorzędną, chodziło przede wszystkim o dobrą zabawę i propagowania szczypiorniaka.

Nad organizacją imprezy czuwała niezawodna drużyna składająca się z nauczycieli i uczniów Edukacji Lubasz. Duże podziękowania dla tegorocznych i zeszłorocznych absolwentów, którzy z miłości do piłki ręcznej postanowili przyjechać na spotkanie i zagrać z młodszymi kolegami w drużynie Edukacji Lubasz. Główny organizator i zapalony kibic piłki ręcznej Maciej Małecki ma już pomysł na następne spotkanie z handballem, o szczegółach dowiemy się wkrótce.

 

To może Cię także zainteresować:
Szkolenie Jakuba Wujca w Edukacji Lubasz
Jesienna Ramówka dla mieszkańców Gminy Lubasz
Brazyliskie JIU-JITSU w Edukacji Lubaszu

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

red. | źródło: lubasz.pl / Edukacja Lubasz | foto: lubasz.pl

Komentarze