Wysoka wygrana Lubuszanina ze Spartą Złotów

Sparing - Trzcianka

Lubuszanin 7-1 Sparta Złotów (2-0)

B. Nowak x2, P. Iwanicki x2, K. Feciuch x2, K. Grygier - dla Lubuszanina

Wyjściowy skład Lubuszanina: D. Zamiar - W. Szwedek, D. Zieliński, A. Śniegowski, W. Natkaniec - D. Ratajczak, K. Feciuch, P. Iwanicki, B. Nowak, zawodnik testowany - M. Wawszczak

W swoim trzecim meczu kontrolnym, Lubuszanin rozbił wicemistrza pilskiej klasy okręgowej północnej - Spartę Złotów aż 7-1. Po dwa gole zdobyli: Błażej Nowak, Paweł Iwanicki i Krystian Feciuch, a jednego Kacper Grygier.

Już w 6 minucie gola uderzeniem z dystansu, po świetnym indywidualnym rajdzie, zdobył Błażej Nowak, który ograł czterech rywali. Lubuszanin przeważał, ale Sparta również potrafiła wypracować sobie okazje strzeleckie. Jednak przy dwóch najgroźniejszych, Damian Zamiar pewnie interweniował. W 31 minucie gola na 2-0 zdobył Krystian Feciuch, który otrzymał dokładne podanie od Wojciecha Szwedka. Swoje okazje mieli jeszcze: Błażej Nowak, Paweł Iwanicki, Michał Wawszczak, czy Wiesław Natkaniec, jednak zabrakło skuteczności, albo dobrze między słupkami interweniował bramkarz Sparty - Kamil Czapla, który wystąpił w pierwszym test-meczu w Trzciance, w barwach naszego zespołu.

Po zmianie stron, trener Jarosław Feciuch dał szansę gry młodym zawodnikom. W 51 minucie, sędzia odgwizdał rzut wolny za zagranie ręką zawodnika ze Złotowa. Do piłki podszedł Błażej Nowak i potężnym uderzeniem umieścił piłkę w siatce, podwyższając wynik spotkania na 3-0. W 65 minucie gola zdobył Paweł Iwanicki, który wykorzystał dobre zagranie Mateusza Kosidło, a kilka sekund później, dośrodkowanie Mateusza Kosidło ponownie wykorzystał Paweł Iwanicki, tym razem głową. Były to gole numer cztery i pieć w tym spotkaniu. Po kolejnych minutach, dwójkowa akcja Wawszczak-Grygier zakończyła się trafieniem tego drugirgo. Dwie minuty później Krystian Feciuch, uderzeniem zza pola karnego, podwyższył wynik na 7-0. W końcówce spotkania, Sparta zdobyła trafienie honorowe, po rzucie rożnym i zamieszaniu w polu karnym. Ostatecznie, Lubuszanin wygrał ze Spartą Złotów 7-1.

Kolejny sparing w Trzciance już w najbliższy wtorek o godz.18:00, przeciwnikiem Korona Stróżewo. Zapraszamy serdecznie na obiekty trzcianeckiego Ośrodka Sportu i Rekreacji!