Kajakowy Szlak Papieski doliną rzeki Miały już działa

11.08.2017

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#kajak   #szlak papieski   #rzeka   #wieleń   

Zadanie zostało sfinansowane z dotacji uzyskanej w konkursie grantowym pt. „Zmieniaj swoje miejsce”, organizowanym przez Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Wieleniu w roku 2017.

Dzięki dofinansowaniu udało się urządzić szlak i trzy przystanki kajakowe wzdłuż doliny rzeki Miały w gminie Wieleń.

Trasa zaczyna się przy kapliczne Św. Jana Pawła II nad brzegiem jeziora Białego w miejscowości Biała. Następny punkt szlaku to „Przystanek Mężyk”, a końcowy punkt szlaku znajduje się w miejscowości Miały przy stopniu piętrzącym.

Kajakowy szlak papieski w sposób symboliczny nawiązuje do pobytu Św. Jana Pawła II nad jeziorem Białym we wsi Biała w gminie Wieleń. W roku 1977 dostojnik Kościoła Katolickiego, Metropolita Krakowski kardynał Karol Wojtyła wypoczywał w miejscu gdzie dziś stoi kapliczka upamiętniająca jego pobyt oraz fakt, że pływał kajakiem wzdłuż doliny rzeki Miały.

Każdy z przystanków został urządzony w sposób nawiązujący do osoby Jana Pawła II. Ustawiono specjalne tablice informacyjne , ławo-stoły i kosz na śmieci. Każdy z przystanków jest miejscem, w którym można się odprężyć i uspokoić skołatane nerwy.

Kajakowy Szlak Papieski otrzymał własne logo, które będzie wykorzystywane w materiałach promocyjnych.

Zadanie w ramach konkursu realizuje Stowarzyszenie Rozwoju Lokalnego w Miałach we współpracy z mieszkańcami wsi Miały, Mężyk i Biała.

 

To może Cię także zainteresować:
Jechał za szybko – stracił prawo jazdy
Planowane wyłączenia energii elektrycznej 24-27.10
Hala w Wieleniu otwarta

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

red. | źródło: wielen.pl / Marek Doczekalski | foto: wielen.pl

Komentarze