Pierwszy dzień akcji "Prędkość" za nami

20.03.2017

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#policja   #prędkość   #kontrola   #powiat czarnkowsko-trzcianecki   

Wczoraj na terenie powiatu czarnkowsko-trzcianeckiego policjanci z wydziału ruchu drogowego rozpoczęli akcję pod nazwą "PRĘDKOŚĆ" – ZERO TOLERANCJI". Wzmożone działania miały na celu kontrolę przestrzegania przez kierujących przepisów ruchu drogowego, a w szczególności zwrócenie uwagi na przekraczających dozwoloną prędkość. Podczas jej trwania czarnkowscy mundurowi skontrolowali 77 pojazdów, z czego 31 kierujących poruszało się z niedozwoloną prędkością.

Policjanci z czarnkowskiej "drogówki" podczas wczorajszych działań skontrolowali w sumie 77 pojazdów tj. 76 samochodów osobowych i 1 busa. Na kierujących powyższymi pojazdami nałożono w sumie 31 mandatów karnych za przekroczenie dopuszczalnej prędkości, 3 za nieprawidłowe zachowanie wobec pieszych oraz 14 za inne wykroczenia drogowe. Ponadto policjanci zatrzymali 1 nietrzeźwego kierującego, 1 dowód rejestracyjny i 1 prawo jazdy.

Dążąc do poprawy bezpieczeństwa, policjanci będą w dalszym ciągu prowadzić powyższe działania, gdyż nadmierna prędkość jest najczęstszą przyczyną zdarzeń drogowych.

 

To może Cię także zainteresować:
Spotkanie w sprawie reaktywowania powiatu trzcianeckiego
Hodował konopie w zaroślach nad rzeką
Najpierw ukradł alkohol, a potem go sprzedał

red. | źródło: czarnkow.policja.gov.pl | foto: Internet

Komentarze