Okradł kolegę i za to odpowie

11.08.2017

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#policja   #kradzież   #paserstwo   #czarnków   

Zarzut kradzieży usłyszał 27 – letni mieszkaniec Czarnkowa, który okradł swojego znajomego. Mężczyzna z otwartego pojazdu kolegi zabrał sprzęt nagłaśniający o wartości około 2 tysięcy złotych, a potem sprzedał go osobom trzecim. Jeden z jego ,,klientów" wkrótce usłyszy zarzut paserstwa. Za tego typu przestępstwa grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Do czarnkowskich kryminalnych zgłosił się pokrzywdzony, informując o kradzieży sprzętu nagłaśniającego wartego około 2 tysiące złotych. Z rozmowy z nim wynikało, że nieznany sprawca wykorzystał nieobecność właściciela posesji, po czym wszedł do zaparkowanego na niej, otwartego samochodu marki BMW, należącego do pokrzywdzonego i wymontował z niego sprzęt. Skradziony towar był na tyle charakterystyczny, że pokrzywdzony dowiedział się, że jakiś mężczyzna oferował go do sprzedaży osobom trzecim.

Policjanci natychmiast po przyjęciu zawiadomienia w tej sprawie, rozpoczęli poszukiwania sprawcy tego przestępstwa. Działania mundurowych pozwoliły na zatrzymanie 26 – letniego pasera z gminy Czarnków, który pośredniczył w sprzedaży kradzionego sprzętu. Policjanci odzyskali w trakcie przeszukań skradzione mienie, które mężczyzna zdążył ,,upłynnić" i przekazali je właścicielowi. Wkrótce 26 - latek usłyszy zarzut paserstwa.

W ręce kryminalnych wpadł, także 27 – letni sprawca kradzieży. Zatrzymany podczas przesłuchania przyznał się do przestępstwa. Jak się okazało, mężczyzna bardzo dobrze znał pokrzywdzonego, bo kiedyś razem wspólnie pracowali.

Za takie zachowanie obu sprawcom grozi kara, nawet do 5 lat więzienia.

 

Przy okazji pamiętajmy o ostrożności przy okazyjnych zakupach. Gdy kupimy kradzione, bardzo możliwe, że sprzętu i tak mieć nie będziemy, bo ten zostanie zwrócony prawowitemu właścicielowi. Do tego jeszcze przyjdzie nam zapłacić karę, a także usłyszeć wyrok, taki jak kara pozbawienia wolności ,,w najlepszym wypadku" w zawieszeniu.

 

To może Cię także zainteresować:
Lekcje o handlu ludźmi z policjantami
Jechał za szybko – stracił prawo jazdy
Ruszają inwestycje w czarnkowskim szpitalu

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

red. | źródło: czarnkow.policja.gov.pl / mł. asp. Karolina Górzna-Kustra| foto: czarnkow.policja.gov.pl

Komentarze