Pośpieszny pociąg?

19.06.2017

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#pociąg   #lubasz   

Do Lubasza przyjechał pociąg osobowy, który z pośpiesznym niewiele miał wspólnego, bo zatrzymywał się na dłużej na każdej stacji trasy z Poznania do Lubasza i dalej do stacji Bzowo-Goraj.

Organizatorem tego niezwykle rzadkiego przejazdu na nieczynnej od wielu lat trasie było Stowarzyszenie Nadwarciańska Kolej Drezynowa "Drezyniarz", przy współpracy z samorządami i kolejarzami. Akcję taką kolejarze organizują raz lub dwa razy do roku.

W tym roku pociąg wyruszył na szlak (z Poznania przez Oborniki, Rogoźno, Ryczywół, Połajewo do Lubasza), aby świętować "5" urodziny DREZYNIARZA. Na tą okazję obornicki cukiernik upiekł okazały urodzinowy tort, który na stacji w Lubaszu cieszył podniebienia uczestników wyprawy. Dobry nastrój na lubaskiej stacji wspomagała muzyka Dj Mrówki i nawet remont budynku stacji kolejowej nie był w stanie tego nastroju zakłócić.

Przybyli pociągiem goście, głównie rodziny z dziećmi, udali się nad jezioro w Lubaszu, zwiedzili także lubaskie Sanktuarium. Dla mieszkańców Lubasza pociąg odbył kurs do Bzowa-Goraju, była to piękna okazja pokazania dzieciom, jak kiedyś ich rodzice podróżowali malowniczą trasą z Lubasza do Czarnkowa. Oczywiście pociągi wtedy były inne, dymiące „ciuchcie” z drewnianymi siedzeniami już tylko w muzeum można spotkać, a ten współczesny pociąg, który przyjechał do Lubasza, był nowoczesnym szynobusem, z atrakcjami dla dzieci (gry, zabawy, rysowanie) i dla dorosłych (komandosi w pełnym rynsztunku, mini-bar). Była też możliwość odwiedzenia kabiny maszynisty. Ci którzy wzięli udział w tej podróży, nie żałowali, dlatego organizatorzy mają nadzieję, że w przyszłym roku w pociągu zabraknie miejsc.

 

To może Cię także zainteresować:
Szkolenie Jakuba Wujca w Edukacji Lubasz
Jesienna Ramówka dla mieszkańców Gminy Lubasz
Brazyliskie JIU-JITSU w Edukacji Lubaszu

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

red. | źródło: kontakt@ddwlkp.pl / S. Magdziarz GOK | foto: kontakt@ddwlkp.pl

Komentarze