II Piknik Europejski w wieleńskim gimnazjum

17.06.2017

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#szkoła   #gimnazjum   #piknik   #europa   #wieleń   

Gimnazjum w Wieleniu od wielu już lat świętuje przystąpienie Polski do Unii Europejskiej. Każdego roku na przełomie maja i czerwca szkoła zamienia się w wielką globalną wioskę. Od dwóch lat impreza przyjęła nową formułę i organizowany jest Piknik Europejski. Tegoroczne obchody zostały wzbogacone o strefę sportową.

14 czerwca przedstawiciele klas I i II oraz klas III a i III c rywalizowali ze sobą w 4 strefach: w quizie europejskim dotyczącym Niemiec, w strefie kulinarnej pod nazwą: „Europejska kuchnia”, w strefie artystycznej, gdzie tworzono nowoczesny design okiem gimnazjalisty oraz w strefie sportowej, która promowała Europę na sportowo.

Uczniowie rywalizowali ze sobą wykazując się wiedzą teoretyczną, kulinarną oraz zmysłem artystycznym i sprawnością fizyczną. Powstały smaczne sałatki, przekąski oraz ciasta i napoje. W strefie artystycznej uczniowie tworzyli meble z surowców wtórnych. Na zwycięzców czekały wspaniałe nagrody ufundowane przez firmy Thule, Brenderup, Kettler oraz Radę Rodziców i prywatne osoby. Była to wspaniała impreza integrująca społeczność szkolną. Poniżej fotorelacja, którą przygotowały Karolina Stanuch i Zuzanna Ziopaja z klasy II b. Organizatorkami imprezy były panie I. Stochaj, A. Więckowska, M. Kania i E. Bagrowska.

 

To może Cię także zainteresować:
„Magiczny Dywan” zachwyca dzieci z SP Nr 1
Lekcje o handlu ludźmi z policjantami
Kolejne oszczędności – jedna nowoczesna biblioteka w Białej

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

red. | źródło: wielen.pl / Udostępnienie informacji: Marta Kania | foto: wielen.pl

Komentarze