Gala finałowa i koncert dla inspirujących Kobiet

31.03.2015

Obejrzyj galerię (Liczba zdjęć: 14)

 

W niedzielę, 29 marca 2015 roku w Pile podsumowany został Konkurs o tytuł Kobiety Roku Północnej Wielkopolski, którego inicjatorką i organizatorką jest Posłanka na Sejm RP Maria Janyska. Były podziękowania, kwiaty, wyróżnienia a dla laureatek statuetka „Kryształowa szpilka”. Podczas uroczystej gali ogłoszono i zaprezentowano wszystkie nominacje do tytułu Kobiety Roku Północnej Wielkopolski. Wśród Pań nominowanych do tytułu znalazły się również przedstawicielki z gminy Wieleń: Danuta Skowrońska- Prezes Koła Niezależnych Twórców Ziemi Wieleńskiej, nominowana w kat. kultura przez samorząd gminny, i Elżbieta Rybarczyk- Burmistrz Wielenia, która nominowana została przez redakcję "NaGłos" w kat. działalność na rzecz lokalnej społeczności.

REKLAMA

Lista wyróżnionych:

Kategoria kultura:

Wyróżnienia:

Anna Lidia Koper: Autorka wielu wystaw, na co dzień zajmująca się sztuką kulinarną w dworku polskim w Grabównie. Łączy pasję z biznesem. Kolekcjonerka dzieł sztuki. Wspiera młodych twórców. Organizatorka koncertów, spotkań i akcji charytatywnych z udziałem znanych osób ze świata kultury, sztuki i polityki.

Matysek-Szopińska Barbara: Twórczyni, instruktorka Teatru Poezji JESTEM i Teatrzyku Malucha „Maciuś”. Reżyserka autorskich spotkań teatralnych, organizatorka wielu konkursów recytatorskich i poetyckich. Dyrektor artystyczny Zespołu Pieśni i Tańca „Rodlanie”. Pomysłodawczyni i organizatorka Ogólnopolskiego Festiwalu Folklorystycznego „Z przytupem”. Realizatorka projektu dla seniorów „Wielkopolska: rewolucje”, w którym uczestniczyli znani polscy aktorzy, muzycy.

KOBIETA ROKU PÓŁNOCNEJ WIELKOPOLSKI Elżbieta Wasyłyk: Malarka, pisarka, poetka, wykładowca akademicki, działająca na rzecz kultury lokalnej. Wielokrotnie doceniana licznymi nagrodami i stypendiami. Jej twórczość rozwija polską sztukę i kulturę. Autorka polichromii w Kościele pw. Jana Chrzciciela w Trzciance i kaplicy Sióstr Opatrzności Bożej w Wielkiej Wsi koło Wolsztyna. Zaprojektowała witraże w Kościele pw. Matki Boskiej Częstochowskiej w Darłowie. Autorka 60ciu wystaw indywidualnych i ponad 60ciu zbiorowych w kraju i za granicą.

Kategoria przedsiębiorczość:

Wyróżnienia

Barbara Beker: Zarządu Grupa Producentów Grzybów "Primie Champ" Sp. Z o.o. Pomysłodawczyni i inicjatorka powstania tej grupy. Stworzenie grupy pozwoliło skoncentrować podaż grzybów oraz usprawnić organizację ich sprzedaży. Przyjęta forma organizacyjna sprzyja stabilności i sprawności dostaw, gwarantując zawsze najświeższy produkt, a nadto pozwala zaoferować Odbiorcom konkurencyjną cenę. Laureatka wielu nagród branżowych.

Łucja Fligiel: Współorganizatorka i prowadząca Spółdzielnię Socjalną „Równe szanse” w Gajewie zatrudniającą osoby niepełnosprawne i zagrożone wykluczeniem. Jej wielkie zaangażowanie sprawia, ze znajduje pomysły na działalność zarobkowa spółdzielni i sprzedaż wyrobów. Radzi sobie, choć bardzo trudno konkurować na otwartym rynku. Prezeska Stowarzyszenia Kobiety Aktywne w Hucie. Inicjatorka wielu festynów rodzinnych, zajęć plastycznych, kulturalnych, artystycznych dla dzieci i dorosłych.

KOBIETA ROKU PÓŁNOCNEJ WIELKOPOLSKI Izabella Wałkowska: Prezes Zarządu firmy Plastwil Sp. Z o.o. Sp. J. w Ujściu. Prawnik, członek Wielkopolskiej Izby Adwokackiej. Członkini Aeroklubu Poznańskiego i Laureatka wielu ważnych nagród i wyróżnień gospodarczych. Przebojowa i przedsiębiorcza kobieta. Czynnie uczestniczy w życiu gospodarczym i społecznym regionu. Dzięki Jej determinacji i zaangażowaniu firma rodzinna Plastwil, produkująca elementy z tworzyw sztucznych i metali, pozyskuje partnerów biznesowych na całym świecie, którzy wiedzą gdzie leży Ujście i Wielkopolska. Elementy z tworzyw sztucznych i metali wykorzystywane są w transporcie kolejowym, branży motoryzacyjnej, elektrotechnicznej, AGD i spotykają się z dużym uznaniem ich odbiorców.

Kategoria działalność na rzecz lokalnej społeczności:

Wyróżnienia

Gabriela Kasprzak: Założycielka Stowarzyszenia Centrum Wolontariatu. Wolontariuszka w Centrum Aktywizacji Osób Starszych i Niepełnosprawnych w Pile. Osoba pełna energii, pogody ducha i zaangażowania w działalności na rzecz środowiska lokalnego. Chętnie uczestniczy w wielu akcjach charytatywnych.

Bożena Wojciechowska: Komendantka Komendy Hufca ZHP im. Stanisława Staszica w Pile. Dzięki Jej zaangażowaniu reaktywowano harcerstwo na terenie Północnej Wielkopolski. Organizatorka obozów harcerskich dla dzieci i młodzieży z problemami, rajdów harcerskich. Wielokrotnie nagradzana i odznaczana za zasługi na rzecz lokalnej społeczności. Odznaczona Krzyżem za Zasługi dla ZHP, Złotym Krzyżem za Zasługi dla ZHP, Odznaką za Zasługi dla Wielkopolskiej Organizacji ZHP, Honorową Odznaką „Za zasługi dla rozwoju Piły”, Medalem Stanisława Staszica „Zasłużonemu dla miasta Piły”, Odznaką Przyjaciela Dziecka.

KOBIETA ROKU PÓŁNOCNEJ WIELKOPOLSKI Honorata Pilarczyk Prezes Stowarzyszenia Osób po Endoprotezoplastyce Biodra "Bioderko". Zainspirowała chodzieską społeczność do pozytywnego spojrzenia na niepełnosprawność. Animatorka działań, dzięki którym pobudza do aktywności osoby starsze i niepełnosprawne. Laureatka tytułu „Człowiek roku wśród niepełnosprawnych”. Organizatorka corocznego festynu prozdrowotnego „Zdrowa sobota”. Dzięki Jej działaniom Stowarzyszenie dysponuje dobrze wyposażoną salą rehabilitacyjną oraz fachową pomocą fizjoterapeutów, przygotowuje osoby do zabiegu operacyjnego, zapewnia rehabilitację pooperacyjną, wsparcie lekarza, psychologa, prawnika. Organizatorka konkursu fotograficznego „Niepełnosprawni w obiektywie”, do którego włącza młode osoby i uczy je akceptacji osób niepełnosprawnych przez zabawę, wspólne spędzenie czasu i przeżywanie emocji. Inicjatorka „Dnia mocnych kości”, w trakcie którego przeprowadzane są badania na osteoporozę i konsultacje lekarskie. Sprowadza znanych specjalistów z dużych miast. Przewodnicząca Społecznej Rady ds. Osób Niepełnosprawnych w Chodzieży. Organizatorka wyjazdów integracyjnych dla członków Stowarzyszenia i Ich rodzin.

Kategoria osobowość

Wyróżnienia

Katarzyna Janecka: Prezeska i inicjatorka powstania Stowarzyszenia NW Włóczykije w Obornikach. Aktywna nauczycielka wychowania fizycznego, ale także inicjatorka zajęć wychowania fizycznego w przedszkolach, rehabilitantka szpitalna; niezwykle aktywna także pozazawodowo: organizatorka bezpłatnej gimnastyki dla Pań w różnych grupach wiekowych i dla pacjentów Monaru w Rożnowicach, społeczna instruktorka nordic walking, propagatorka zdrowego stylu życia i uprawiania sportu, organizatorka ogólnodostępnych rajdów nordic walking. Inicjatorka powstania dwóch profesjonalnych tras do uprawiania nordic walking, punktu widokowego nad rzeką Wełną; aktualnie pracuje nad projektem "profesjonalnej ścieżki zdrowia" uwzględniającej także potrzeby seniorów. W swoją działalność wkłada całe serce.

Honorata Niemiro Dzięki ogromnemu osobistemu zaangażowaniu, po wielu latach starań, doprowadziła do powstania i uruchomienia w 2014 roku Muzeum Regionalnego w Chodzieży. Przez lata żmudnej pracy wyszukiwała i pozyskiwała unikalne przedmioty noszące znamię historii miasta - wśród mieszkańców Chodzieży oraz w kolekcjach znajdujących się w całym kraju. Zasługą Pani Honoraty jest kompleksowe stworzenie tej instytucji, która jak się okazało od momentu otwarcia cieszy się bardzo dużym powodzeniem mieszkańców i nie tylko, zarówno indywidualnie, jak i w zorganizowanych grupach. Zgromadzone zbiory ocaliły wiele aspektów lokalnej i regionalnej historii, która wpisuje się w dziedzictwo narodowe. Praca i pasja Pani Honoraty ma wielkie znaczenie dla tożsamości tej części kraju.

KOBIETA ROKU PÓŁNOCNEJ WIELKOPOLSKI Alina Wawrzyniak: Mieszkanka Gminy Czarnków. Współzałożycielka Fundacji Gębiczyn działającej od 1997r. na rzecz edukacji kulturalnej i społecznej dzieci, młodzieży, osób dorosłych, głównie ze środowisk wiejskich; autorka i moderatorka wielu projektów edukacyjno - kulturalnych; prowadziła teatr amatorski dla gimnazjalistów i licealistów; twórczyni konkursu oratorskiego dla dzieci i młodzieży ze swojej gminy p.n. Przemówić do rozumu; orędowniczka partnerstw społecznych i publicznych na rzecz realizacji zadań społecznych i kulturalnych; od 5 lat współrealizatorka projektu Wędrujące Ale Kino; organizatorka licznych plenerów rzeźbiarskich; pomysłodawczyni i współprowadząca Centrum Praktyk Kulturalnych i Integracji Społecznej w Gębiczynie, i wielu, wielu innych wydarzeń stałych oraz cyklicznych. Osoba niezwykle wrażliwa i otwarta na życie drugiego człowieka - zarówno Jego problemy, jak i rozwój edukacyjny i osobowościowy. Większość swego czasu, z uśmiechem i pasją, poświęca temu celowi."

 

Źródło: wielen.pl / Źródło: www.mjanyska.pl Opracowanie: Hanna Forbrich insp. ds. promocji i rozwoju gminy | foto: wielen.pl

Przeczytaj także:

© 2012 - 2021 PCT24.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Logotyp PCT24.pl jest znakiem powiązanym z Portalem PCT24.pl oraz jego wydawcą ROZWOJOWI.com, którego jest własnością. Może być wykorzystywany w celach zgodnych z przeznaczeniem i za zgodą wydawcy.
Użytkowanie portalu oznacza zgodę na jego Regulamin oraz Politykę Prywatności.

Używamy plików cookie, żeby ułatwić Ci korzystanie z portalu. Dowiedz się więcej o celu ich używania w naszej Polityce Prywatności i Regulaminie Portalu.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki