„Bądź cyberbezpieczny” – rodzaje cyberzagrożeń i pierwsza pomoc

W dzisiejszym świecie, wszyscy jesteśmy zagrożeni atakiem złośliwym oprogramowaniem. Każde urządzenie, które zostało podłączone do Internetu, może zostać zaatakowane. Internet został tak zaprojektowany, aby był funkcjonalny ale nie każdy użytkownik myśli o bezpieczeństwie.

REKLAMA

Najpopularniejszym atakiem skierowanym w klientów bankowości elektronicznej jest phishing. 

Phishing jest metodą ataku, poprzez którą cyberprzestępcy chcą wyłudzić środki finansowe lub pozyskać dane dostępowe do portali społecznościowych, serwisów aukcyjnych lub usług finansowych. 


 

Cyberprzestępcy stosują coraz bardziej wykwalifikowane metody, aby ukraść tożsamość, dane uwierzytelniające lub pieniądze. Zagrożone są i komputery i urządzenia mobilne. 

Zawsze bądź ostrożny, uważaj jakie mail’e otwierasz i w jakie linki klikasz. 


Bądź cyberbezpieczny ! 


Bank usług bezpiecznych

www.bsczarnkow.pl
To może Cię także zainteresować:

Źródło: Bank Spółdzielczy w Czarnkowie

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

Podoba Ci się to, co robimy?

Postaw nam kawę, a będziemy pracować jeszcze lepiej :)

Przeczytaj także:

DDWLKP.pl PCH24.info PCT24.pl PMI24.info PNT24.info POB24.info PP24.info.pl PSZ24.info PZL24.info

© 2012 - 2017 Dzień Dobry Wielkopolsko. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Logotypy Dzień Dobry Wielkopolsko, PCT24.pl, PSZ24.info, PZL24.info, PCH24.info, PMI24.info, PNT24.info, POB24.info, PP24.info.pl, Chcę być FIT, Skuteczna Reklama Lokalna są znakami powiązanymi z Portalem Dzień Dobry Wielkopolsko oraz jego wydawcą ROZWOJOWI.com, którego są własnością. Mogą być wykorzystywane w celach zgodnych z przeznaczeniem i za zgodą wydawcy. Użytkowanie portalu oznacza zgodę na jego Regulamin oraz Politykę Prywatności.

Używamy plików cookie, żeby ułatwić Ci korzystanie z portalu. Dowiedz się więcej o celu ich używania w naszej Polityce Prywatności i Regulaminie Portalu.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki