„Petarda” w Zespole Szkół w Krzyżu

Obejrzyj galerię (Liczba zdjęć: 1)

 

Takiego cuda nie ma żadna szkoła! 

W ZS Krzyż już za moment zacznie funkcjonować kawiarenka na miarę światową o nośnej nazwie „Petarda”. Pomieszczenie byłej świetlicy oraz małego gabineciku przeszło istną metamorfozę, budząc zachwyt odwiedzających.

REKLAMA

Nowy image zawdzięczamy Pani Jolancie Radzi, która po wieloletnim pobycie za granicą wróciła do Polski i starała się tu odnaleźć: Przez pół roku pracowałam na stanowisku pani sprzątającej w ZS Krzyż, ale brakowało mi czegoś, w czym mogłabym się spełnić i wykazać. Miałam dużo pomysłów – podkreśla Pani Radzi. 

- W ciągu kilku miesięcy Pani Radzi zmodernizowała cały system sprzątania – generując zyski w budżecie szkoły oraz ułatwiając codzienną pracę na tym stanowisku – akcentuje wicedyrektor Sylwia Brączkowska. 

- Jak wpadła Pani na tak niezwykły pomysł stworzenia kawiarenki w szkole?

- Już podczas mojego zatrudnienia w szkole przeplatał się temat sklepiku szkolnego, Pani wicedyrektor Sylwia Brączkowska namawiała mnie do podjęcia wyzwania i starania się o dofinansowanie unijne. Skontaktowała mnie z osobami, z którymi współpracuje i które zajmują się właśnie pisaniem tego rodzaju wniosków. I udało się, mój znalazł się w rankingu na czołowym miejscu. To było to! 

- Czy realizując przedsięwzięcie napotkała Pani na przeszkody, czy ktoś Panią wspierał – bo nie było to, przyznajmy, pomalowanie przysłowiowych czterech ścian.

- Największy problem stanowiła ekipa remontowa – na rynku zdecydowanie brakuje fachowców – to spowodowało przesunięcie terminu otwarcia. Poza tym nie potrafię przyzwyczaić się do naszej polskiej mentalności i utrudniania sobie nawzajem zupełnie prostych spraw. Nie były to jednak same przeszkody - podkreśla Pani Jolata Radzi. Kilka osób pomogło mi i to w znaczący sposób. Pomocą zawsze służyła wicedyrektor Sylwia Brączkowska, pomagała mi na bieżąco rozwiązywać problemy. Podziękować również powinnam Pani sekretarz Lidii Michałek – za wsparcie i motywację w działaniu. Bez pomocy Pana Jana Tomaszewskiego – szkolnej „złotej rączki” - jeszcze dziś pewnie tkwiłabym w remoncie. Często też uczniowie szkoły dopytywali, czy mogą pomóc – naprawdę są życzliwi. Ważne było również wsparcie mojej córki Ani, która była dla mnie motorem napędowym. 

- Jak będzie funkcjonowała kafejka? 

- Teraz już tylko czekam na oficjalne pozwolenie Sanepidu i ruszamy. Kafejka będzie otwarta codziennie od godz. 7.00, kiedy to pojawiają się w szkole pierwsi dojeżdżający do nas uczniowie - i tak do zakończenia zajęć. Będzie serwowana herbata i kawa dla każdego ucznia za darmo – co zasponsoruje Rada Rodziców ZS, poza tym w ofercie będą różnego rodzaju dania, koktajle, soki naturalne – cała paleta możliwości. Są tu wygodne sofy i telewizor, mini piłkarzyki, mini bilard – wszystko dla uczniów. Zaprojektowałam i wyremontowałam jeszcze pokój spotkań dla rodziców – to jest również świetne rozwiązanie. W ramach mojej działalności będą również oferowała usługi kateringowe dla osób z zewnątrz. Cieszę się bardzo, ponieważ jestem absolwentką szkoły gastronomicznej i mając tak duże doświadczenie, które w tym zakresie zebrałam za granicą, mogę ponownie wrócić do mojego zamiłowania i zawodu jednocześnie. 

Pani Radzi zaskoczyła nas wszystkich – lokal jest nie do poznania. Widać tutaj duże nakłady finansowe, olbrzymią kreatywność, wyczucie oraz zmysł aranżacji wnętrz– komentuje wicedyrektor Sylwia Brączkowska - Naszą polska przypadłością jest ciągłe narzekanie na tzw. system, który nas blokuje. System jednak tworzą ludzie, a sukces danego projektu polega na odpowiednim doborze osób, które są kreatywne i mają odwagę podejmować wyzwania – lub powinnam powiedzieć – które chcą podejmować wyzwania – takimi, jak pani Radzi. Zyskała sobie ona również sympatię uczniów, ponieważ jest otwartą, sympatyczną i bardzo naturalną osobą. To dzięki wytrwałości pani Radzi nasi uczniowie mają nowe, wspaniałe miejsce wypoczynku – a to przede wszystkim dla nich zmieniamy tę szkołę. 

Zapraszamy do obejrzenia filmiku na fb ZS Krzyż. Filmik wzbudził duże zainteresowanie, obejrzało go już kilka tysięcy osób.


https://www.facebook.com/zskrzyz/videos/660684564334696/To może Cię także zainteresować:

Źródło: Zespół Szkół w Krzyżu Wlkp.

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

Podoba Ci się to, co robimy?

Postaw nam kawę, a będziemy pracować jeszcze lepiej :)

Przeczytaj także:

DDWLKP.pl PCH24.info PCT24.pl PMI24.info PNT24.info POB24.info PP24.info.pl PSZ24.info PZL24.info

© 2012 - 2017 Dzień Dobry Wielkopolsko. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Logotypy Dzień Dobry Wielkopolsko, PCT24.pl, PSZ24.info, PZL24.info, PCH24.info, PMI24.info, PNT24.info, POB24.info, PP24.info.pl, Chcę być FIT, Skuteczna Reklama Lokalna są znakami powiązanymi z Portalem Dzień Dobry Wielkopolsko oraz jego wydawcą ROZWOJOWI.com, którego są własnością. Mogą być wykorzystywane w celach zgodnych z przeznaczeniem i za zgodą wydawcy. Użytkowanie portalu oznacza zgodę na jego Regulamin oraz Politykę Prywatności.

Używamy plików cookie, żeby ułatwić Ci korzystanie z portalu. Dowiedz się więcej o celu ich używania w naszej Polityce Prywatności i Regulaminie Portalu.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki