100. rocznica urodzin św. Jana Pawła II w Trzciance

Obejrzyj galerię (Liczba zdjęć: 7)

 

100 lat temu urodził się Jan Paweł II. Późniejszy papież Karol Wojtyła przyszedł na świat w Wadowicach 18 maja 1920 r. i był jednym z najbardziej znaczących Polaków XX wieku. Swoje imię przyjął po poprzednikach. Ojciec Święty zmarł 2 kwietnia 2005 roku w Watykanie.

REKLAMA

Od momentu odejścia papieża wierni głosili hasła „Jan Paweł II santo subito - święty od razu”. I rzeczywiście proces kanonizacji Polaka przebiegał błyskawicznie. W maju 2011 roku papież Benedykt XVI ogłosił go błogosławionym, a trzy lata później Jan Paweł II został świętym. 

O tym jak wyjątkowym był On człowiekiem corocznie pamiętają też mieszkańcy Trzcianki, składając pod pomnikiem Jana Pawła II wiązanki kwiatów i zapalając znicze, co uczynili również przedstawiciele władz samorządowych. 

W 100. rocznicę urodzin św. Jana Pawła II, wystartował portal JP2online.pl - największa wyszukiwarka materiałów archiwalnych związanych z życiem i nauczaniem papieża. Na portalu znaleźć można dokumenty archiwalne, materiały audiowizualne, teksty związane z Janem Pawłem II. Część zasobów można pobrać i wykorzystać do celów niekomercyjnych. Projekt został zrealizowany przez Centrum Myśli Jana Pawła II.


To może Cię także zainteresować:

Źródło: trzcianka.pl

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

Podoba Ci się to, co robimy?

Postaw nam kawę, a będziemy pracować jeszcze lepiej :)

Przeczytaj także:

DDWLKP.pl PCH24.info PCT24.pl PMI24.info PNT24.info POB24.info PP24.info.pl PSZ24.info PZL24.info

© 2012 - 2017 Dzień Dobry Wielkopolsko. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Logotypy Dzień Dobry Wielkopolsko, PCT24.pl, PSZ24.info, PZL24.info, PCH24.info, PMI24.info, PNT24.info, POB24.info, PP24.info.pl, Chcę być FIT, Skuteczna Reklama Lokalna są znakami powiązanymi z Portalem Dzień Dobry Wielkopolsko oraz jego wydawcą ROZWOJOWI.com, którego są własnością. Mogą być wykorzystywane w celach zgodnych z przeznaczeniem i za zgodą wydawcy. Użytkowanie portalu oznacza zgodę na jego Regulamin oraz Politykę Prywatności.

Używamy plików cookie, żeby ułatwić Ci korzystanie z portalu. Dowiedz się więcej o celu ich używania w naszej Polityce Prywatności i Regulaminie Portalu.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki