28-latek zatrzymany z narkotykami

Obejrzyj galerię (Liczba zdjęć: 1)

 

W ręce wieleńskich policjantów wpadł 28-latek podejrzany o posiadanie narkotyków. W jego aucie oraz należącej do niego torbie termicznej mundurowi znaleźli i zabezpieczyli łącznie około 170 gramów marihuany. Do jego zatrzymania przyczyniła się wzorowa postawa świadka, który jadąc za 28-latkiem nabrał podejrzeń co do jego stanu trzeźwości. Podejrzany nie trzymał prostego toru jazdy, przekraczał oś jezdni i zjeżdżał na pobocze. Zgłaszający zabrał mu kluczyki od auta i wezwał mundurowych. 28-latek już usłyszał zarzut posiadania środków odurzających, za co grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.

REKLAMA

W niedzielę po godzinie 12:00 dyżurny czarnkowskiej komendy otrzymał informację, że na trasie Kocień Wielki – Wieleń doszło do obywatelskiego ujęcia. Skierowani na miejsce policjanci ustalili, że mieszkaniec gminy Wieleń zwrócił uwagę na poruszający się przed nim pojazd marki Fiat. Sposób jazdy wskazywał, że kierujący samochodem może znajdować się pod wpływem alkoholu, bądź narkotyków, nie trzymał prostego toru jazdy, przekraczał oś jezdni i zjeżdżał na pobocze. Świadek uniemożliwił mu dalszą jazdę, zabierając kluczyki od pojazdu, na miejsce niezwłocznie wezwał funkcjonariuszy. Na widok mundurowych podejrzany podjął próbę ucieczki pieszo, zabierając ze sobą torbę termiczną, jednak po kilku minutach został zatrzymany przez policjantów.

Funkcjonariusze ustalili, że kierujący fiatem to 28-letni mieszkaniec gminy Kościan. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że był trzeźwy, jednak jego zachowanie wskazywało, że może on być pod wpływem środków odurzających. Mężczyzna przyznał się policjantom, że kilka godzin wcześniej palił marihuanę, w związku z czym pobrano od niego krew do dalszych badań. W trakcie przeszukania torby termicznej należącej do 28-latka oraz jego pojazdu mundurowi znaleźli łącznie około 170 gramów marihuany, dwie wagi elektryczne oraz pastylki z zawartością środków odurzających. Mężczyzna został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie.

Następnego dnia 28-latek usłyszał zarzut posiadania narkotyków za co, grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności. Jeżeli badanie krwi potwierdzi, że kierował on autem, będąc pod działaniem marihuany, odpowie on również i za to przestępstwo. Prokurator na wniosek czarnkowskich mundurowych zastosował wobec niego dozór policyjny oraz zakaz opuszczania kraju.

 

To może Cię także zainteresować:

Źródło: KPP w Czarnkowie / Karolina Górzna-Kustra

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

Przeczytaj także:

© 2012 - 2021 PCT24.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Logotyp PCT24.pl jest znakiem powiązanym z Portalem PCT24.pl oraz jego wydawcą ROZWOJOWI.com, którego jest własnością. Może być wykorzystywany w celach zgodnych z przeznaczeniem i za zgodą wydawcy.
Użytkowanie portalu oznacza zgodę na jego Regulamin oraz Politykę Prywatności.

Używamy plików cookie, żeby ułatwić Ci korzystanie z portalu. Dowiedz się więcej o celu ich używania w naszej Polityce Prywatności i Regulaminie Portalu.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki