75. rocznica powrotu Ziemi Trzcianeckiej do Macierzy – „Styczniowy bój o Trzciankę”

Obejrzyj galerię (Liczba zdjęć: 56)

 

27 stycznia 1945 r., po blisko 173 latach niewoli, Ziemia Trzcianecka powróciła do Macierzy. Mieszkańcy Trzcianki, corocznie, w sposób bardzo szczególny pamiętają o uczczeniu tej daty.

REKLAMA

W tym roku obchody rozpoczęto dzień wcześniej, w niedzielę, od inscenizacji „Styczniowy bój o Trzciankę" zorganizowanej przez Muzeum Ziemi Nadnoteckiej im. Wiktoria Stachowiaka. Widowiskowość wydarzenia i przedstawione tło historyczne wzbudziło duże zainteresowanie mieszkańców, miłośników historii, militariów oraz przedstawicieli mediów. 

Natomiast w dniu 75. rocznicy, 27 stycznia br., władze samorządowe, powiatowe oraz dyrektor Muzeum złożyli wiązanki kwiatów i znicze przy Krzyżu upamiętniającym powrót Ziemi Trzcianeckiej do Macierzy. 

Zgodnie z tradycją miasto zmieniło swój wystrój. Na głównych ulicach Trzcianki powiewają majestatyczne flagi w barwach narodowych i gminnych.


To może Cię także zainteresować:

Źródło: trzcianka.pl

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

Podoba Ci się to, co robimy?

Postaw nam kawę, a będziemy pracować jeszcze lepiej :)

Przeczytaj także:

DDWLKP.pl PCH24.info PCT24.pl PMI24.info PNT24.info POB24.info PP24.info.pl PSZ24.info PZL24.info

© 2012 - 2017 Dzień Dobry Wielkopolsko. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Logotypy Dzień Dobry Wielkopolsko, PCT24.pl, PSZ24.info, PZL24.info, PCH24.info, PMI24.info, PNT24.info, POB24.info, PP24.info.pl, Chcę być FIT, Skuteczna Reklama Lokalna są znakami powiązanymi z Portalem Dzień Dobry Wielkopolsko oraz jego wydawcą ROZWOJOWI.com, którego są własnością. Mogą być wykorzystywane w celach zgodnych z przeznaczeniem i za zgodą wydawcy. Użytkowanie portalu oznacza zgodę na jego Regulamin oraz Politykę Prywatności.

Używamy plików cookie, żeby ułatwić Ci korzystanie z portalu. Dowiedz się więcej o celu ich używania w naszej Polityce Prywatności i Regulaminie Portalu.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki