8 odznaczeń państwowych dla nauczycieli z ZSP w Czarnkowie

Obejrzyj galerię (Liczba zdjęć: 3)

 

Tegoroczne obchody Dnia Edukacji Narodowej dla nauczycieli Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Czarnkowie były szczególnie niezwykłe, ponieważ 8 spośród nich otrzymało prestiżowe odznaczenia państwowe za wyjątkowe osiągnięcia w pracy pedagogicznej. Słowa uznania usłyszeli nie tylko podczas szkolnych i powiatowych uroczystości, ale także uczestnicząc w galach wojewódzkich.

REKLAMA

Wicewojewoda Wielkopolski - Marlena Maląg i Wielkopolski Kurator Oświaty - Elżbieta Leszczyńska wręczyły wielkopolskim nauczycielom nagrody Ministra Edukacji Narodowej i nagrody Wielkopolskiego Kuratora Oświaty. W zaszczytnym gronie nauczycieli uhonorowanych za szczególne zasługi w pracy dydaktycznej, wychowawczej i opiekuńczej znaleźli się: Pan Jan Palacz – Dyrektor Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Czarnkowie, który otrzymał Nagrodę Ministra Edukacji Narodowej oraz Pani Izabela Grun – Kierownik Kształcenia Praktycznego w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych, wyróżniona nagrodą Wielkopolskiego Kuratora Oświaty. Uroczystość odbyła się na Zamku w Rydzynie. Zaproszeni nauczyciele wysłuchali wykładu „Ojcowie Niepodległości”, który wygłoszony został przez dr hab. Rafała Reczek – Dyrektora Oddziału Instytutu Pamięci Narodowej w Poznaniu. Zapoznali się również z interesującą historią zamku rydzyńskiego, zaprezentowaną przez Dyrektora obiektu - Zbigniewa Szukalskiego. Na zakończenie razem z Kapelą Zamku Rydzyńskiego i solistą – Sławomirem Krammem zaśpiewali patriotyczne pieśni i wysłuchali koncertu. Dodatkową atrakcją było otwarcie wystawy „Polskie Eton – szkoła charakterów” oraz zwiedzanie niektórych zamkowych komnat.

30 października 2018 r. w Pałacu Działyńskich w Poznaniu odbyła się uroczystość z udziałem Pani Elżbiety Leszczyńskiej – Wielkopolskiego Kuratora Oświaty oraz Pana Zbigniewa Talagi – Wicekuratora Oświaty. Podczas gali nauczycielom zasłużonym dla polskiej edukacji zostały wręczone odznaczenia państwowe. Medale Komisji Edukacji Narodowej otrzymały Pani Hanna Karcz-Sowińska oraz Pani Anna Konieczka, Krzyżami Zasługi odznaczone zostały: Pani Magdalena Toman-Kossakowska – Srebrny Krzyż Zasługi, Pani Justyna Łopatko - Brązowy Krzyż Zasługi, natomiast Pani Katarzyna Bielejewska i Pani Hanna Gadzińska otrzymały Srebrne Medale za Długoletnią Służbę. Niezwykła oprawa artystyczna uroczystości w postaci występu Kapeli z Zamku Rydzyńskiego również tej grupie zapewniła wiele wzruszeń i emocji, powodując, że ten dzień na pewno na długo pozostanie w pamięci nagrodzonych.

Nagrody i odznaczenia z pewnością dają ogromną satysfakcję i motywują do dalszej twórczej pracy. Życzymy Wszystkim uhonorowanym, by nadal imponowali postawą wzorowych nauczycieli i zmierzali wyłącznie na szczyty w codziennej pracy z uczniami.

 

To może Cię także zainteresować:

Źródło: czarnkowsko-trzcianecki.pl | Hanna Karcz-Sowińska, Anna Konieczka

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

Podoba Ci się to, co robimy?

Postaw nam kawę, a będziemy pracować jeszcze lepiej :)

Przeczytaj także:

DDWLKP.pl PCH24.info PCT24.pl PMI24.info PNT24.info POB24.info PP24.info.pl PSZ24.info PZL24.info

© 2012 - 2017 Dzień Dobry Wielkopolsko. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Logotypy Dzień Dobry Wielkopolsko, PCT24.pl, PSZ24.info, PZL24.info, PCH24.info, PMI24.info, PNT24.info, POB24.info, PP24.info.pl, Chcę być FIT, Skuteczna Reklama Lokalna są znakami powiązanymi z Portalem Dzień Dobry Wielkopolsko oraz jego wydawcą ROZWOJOWI.com, którego są własnością. Mogą być wykorzystywane w celach zgodnych z przeznaczeniem i za zgodą wydawcy. Użytkowanie portalu oznacza zgodę na jego Regulamin oraz Politykę Prywatności.

Używamy plików cookie, żeby ułatwić Ci korzystanie z portalu. Dowiedz się więcej o celu ich używania w naszej Polityce Prywatności i Regulaminie Portalu.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki