Absolutorium dla Elżbiety Rybarczyk

Obejrzyj galerię (Liczba zdjęć: 4)

 

Ważny moment dla samorządu! Podczas sesji Rady Miejskiej w Wieleniu, która odbyła się 26 czerwca 2020 r. wieleńscy radni po raz kolejny opowiedzieli się za udzieleniem absolutorium dla Burmistrz Wielenia

REKLAMA

„Nie osiągnie nic ten, kto duma na starcie. Trzeba mieć wizję, jasno określić cele, pozyskać zasoby i działać” – mówi Elżbieta Rybarczyk Burmistrz Wielenia. 

Konsekwentne działania w kierunku rozwoju społeczno-gospodarczego gminy opartego na przejrzystej gospodarce finansowej, a także wzorcowo prowadzony program rewitalizacji Wielenia, który zdobywa coraz większe uznanie na arenie nie tylko wojewódzkiej lecz również krajowej, zadecydowały o pozytywnym głosowaniu wieleńskich radnych nad udzieleniem absolutorium dla Burmistrz Wielenia – Elżbiety Rybarczyk. 

Rok 2019 to konsekwencja we wdrażaniu wcześniej zaplanowanych działań w najważniejszych z punktu widzenia mieszkańców obszarach. Zakończona budowa Targowiska Miejskiego w Wieleniu i będąca na ukończeniu przebudowa Nowego Miasta. Trwają prace projektowe związane z budową przystani i bulwarów nadnoteckich oraz Przystanku Edukacja z kawiarenką. Plac pod budowę Mediateki z kinem oraz pracownią nowoczesnych technologii został również przekazany wykonawcy. 

W tej chwili Wieleń w oczach ogólnopolskich ekspertów od rewitalizacji to nieoszlifowany diament, który z każdym rokiem nabiera kształtów i wzbudza coraz większy podziw ze względu na to, iż bez ponadstandardowego wspomagania z zewnątrz realizuje program przemiany rewitalizacyjnej miasta. 

Obok rewitalizacji miały miejsce takie inwestycje jak m.in.: zakończono budowę wodociągu dla Hamrzyska i Białej wraz z modernizacją hydroforni w Rosku, na ukończeniu są prace przy budowie drogi Hamrzysko-Krucz, części ulicy Storczykowej i Fiołkowej oraz kolejne etapy budowy drogi w Marianowie i Herburtowie. Kompleksowo modernizowane są dwie sale wiejskie w Folsztynie oraz Wrzeszczynie. Wyremontowano szatnie przy salach gimnastycznych w Wieleniu i Rosku. Istotnym obszarem jest również oświata, której baza jest ciągle modernizowana i rozbudowywana. Trwa remont SP2 w Wieleniu w celu przygotowania nowej infrastruktury dla przedszkola, a jeszcze w tym roku ruszy budowa żłobka w Wieleniu. Ponadto szkoły pozyskały niezbędny sprzęt w postaci laptopów, który znacząco podniesie jakość nauczania. 

Zarządzanie Gminą oparte na celach i współpracy pozostające w zgodzie ze Strategią Rozwoju Społeczno-Gospodarczego Gminy Wieleń na lata 2015-2024 zaczyna przynosić mieszkańcom wymierne korzyści.


To może Cię także zainteresować:

Źródło: Opracowanie: Sebastian Stępień UM Wieleń Referat organizacyjny

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

Podoba Ci się to, co robimy?

Postaw nam kawę, a będziemy pracować jeszcze lepiej :)

Przeczytaj także:

DDWLKP.pl PCH24.info PCT24.pl PMI24.info PNT24.info POB24.info PP24.info.pl PSZ24.info PZL24.info

© 2012 - 2017 Dzień Dobry Wielkopolsko. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Logotypy Dzień Dobry Wielkopolsko, PCT24.pl, PSZ24.info, PZL24.info, PCH24.info, PMI24.info, PNT24.info, POB24.info, PP24.info.pl, Chcę być FIT, Skuteczna Reklama Lokalna są znakami powiązanymi z Portalem Dzień Dobry Wielkopolsko oraz jego wydawcą ROZWOJOWI.com, którego są własnością. Mogą być wykorzystywane w celach zgodnych z przeznaczeniem i za zgodą wydawcy. Użytkowanie portalu oznacza zgodę na jego Regulamin oraz Politykę Prywatności.

Używamy plików cookie, żeby ułatwić Ci korzystanie z portalu. Dowiedz się więcej o celu ich używania w naszej Polityce Prywatności i Regulaminie Portalu.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki