"Agent - nie biorę" po raz piąty

Obejrzyj galerię (Liczba zdjęć: 4)

 

Zadania o tematyce profilaktycznej oraz walka z czasem. W Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Trzciance odbyła się piąta edycja powiatowej profilaktycznej gry miejskiej „Agent – nie biorę”. Do rywalizacji zgłosiło się jedenaście placówek z całego powiatu.

REKLAMA

- Uczestnicy mieli do wykonania zadania o tematyce profilaktycznej. Realizując je musieli wykazać się sprytem, sprawnością fizyczną, intuicją i logiką, umiejętnością działania w grupie oraz wiedzą z różnych obszarów tematycznych – mówił Tadeusz Teterus, starosta czarnkowsko-trzcianecki. - Gratuluję wszystkim udziału, mam nadzieje, że kolejna edycja zgromadzi jeszcze więcej chętnych osób do zabawy – dodał.

W zmaganiach wzięło udział jedenaście szkół: Zespół Szkół Ogólnokształcących w Krzyżu Wlkp., Zespól Szkół Technicznych w Trzciance, Prywatny Zespól Szkół w Czarnkowie, Młodzieżowy Ośrodek Socjoterapii w Białej, Szkoła Podstawowa w Młynkowie, Szkoła Podstawowa Nr 2 w Trzciance, Szkoła Podstawowa nr 1 w Trzciance, Szkoły im. I.J. Paderewskiego prowadzonych przez Edukację Lubasz, Niepubliczna Szkoła Podstawowa w Lubaszu, Liceum Ogólnokształcące w Trzciance i Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Trzciance. Na wydarzenie zaproszono również uczniów najmłodszych klas ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Trzciance, aby przyjrzały się zmaganiom starszych kolegów.

- Powiatowa profilaktyczna gra miejska miała na celu m.in. propagowanie przez zabawę zdrowego i pozytywnego stylu życia wolnego od używek oraz zainteresowanie uczestników lokalnym dziedzictwem przyrodniczym i kulturowym – mówiła Lidia Oświęcimska, organizator i nauczyciel z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Trzciance. - Każda edycja wzbudza ogromne zainteresowanie wśród jej uczestników. W tym roku uczniowie mieli do pokonania w różnej kolejności sześć placówek. Musieli m.in. strącić pachołki wężem strażackim – dodała.

Gra miejska trwała dwie godziny. Drużyny musiały zmierzyć się z trzynastoma zadaniami w sześciu placówkach na terenie Trzcianki: w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych, Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej, Komendzie Powiatowej Policji, Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej, Młodzieżowym Domu Kultury oraz na terenie przy PKP.

 

Wyniki:

I miejsce: Liceum Ogólnokształcące w Trzciance

II miejsce: Szkoły im. I.J. Paderewskiego prowadzone przez Edukacje Lubasz

III miejsce: Prywatny Zespół Szkół w Czarnkowie

 

Zadanie zostało zorganizowane przez Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Trzciance we współpracy z wydziałem promocji, ochrony zdrowia i spraw społecznych Starostwa Powiatowego w Czarnkowie. Zadanie to zostało wpisane w harmonogram realizacji „Programu Promocji Zdrowia w Powiecie Czarnkowsko-Trzcianeckim na rok 2018”.

 

To może Cię także zainteresować:

Źródło: czarnkowsko-trzcianecki.pl | Joanna Żylińska Starostwo Powiatow w Czarnkowie | foto: czarnkowsko-trzcianecki.pl

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

Podoba Ci się to, co robimy?

Postaw nam kawę, a będziemy pracować jeszcze lepiej :)

Przeczytaj także:

DDWLKP.pl PCH24.info PCT24.pl PMI24.info PNT24.info POB24.info PP24.info.pl PSZ24.info PZL24.info

© 2012 - 2017 Dzień Dobry Wielkopolsko. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Logotypy Dzień Dobry Wielkopolsko, PCT24.pl, PSZ24.info, PZL24.info, PCH24.info, PMI24.info, PNT24.info, POB24.info, PP24.info.pl, Chcę być FIT, Skuteczna Reklama Lokalna są znakami powiązanymi z Portalem Dzień Dobry Wielkopolsko oraz jego wydawcą ROZWOJOWI.com, którego są własnością. Mogą być wykorzystywane w celach zgodnych z przeznaczeniem i za zgodą wydawcy. Użytkowanie portalu oznacza zgodę na jego Regulamin oraz Politykę Prywatności.

Używamy plików cookie, żeby ułatwić Ci korzystanie z portalu. Dowiedz się więcej o celu ich używania w naszej Polityce Prywatności i Regulaminie Portalu.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki