Akcja "Chryzantema" w Czarnkowie

Obejrzyj galerię (Liczba zdjęć: 24)

 

W tym roku 102. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości została uczczona inaczej. W związku ze skutkami wprowadzonego zakazu wstępu na cmentarze, spowodowanego epidemią COVID-19, miasto Czarnków, jako jedno z wielu polskich miast, włączyło się do akcji wsparcia producentów kwiatów. 

REKLAMA

Decyzja o zamknięciu cmentarzy przed Wszystkimi Świętymi zaskoczyła tych, którzy już dużo wcześniej przygotowywali się na sprzedaż kwiatów. Zwykle kwiaty trafiały na groby. Wielu sprzedawców czekało na 1 listopada, bo wtedy ruch przy stoiskach jest największy, a to oznacza dla nich największy zysk. Z powodu wprowadzonych ograniczeń wielu sprzedawców zamiast zysku poniosło duże straty.

Zgodnie z decyzją władz Czarnkowa i za pośrednictwem Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Czarnkowie blisko 700 doniczek chryzantem ozdobiło miasto. W związku ze Świętem Niepodległości, w wyrazie hołdu, kompozycje kwiatowe trafiły przede wszystkim pod pomniki i miejsca pamięci.

Biało - czerwone, fioletowe i żółte chryzantemy pojawiły się nie tylko na cmentarzach, ale w samym sercu Czarnkowa, tworząc niezwykle urokliwe i kolorowe dywany kwietne. W ten sposób ulice miasta uzyskały jeszcze piękniejsze otoczenie. 

Dzięki całej akcji przedsiębiorcy odzyskali zainwestowane pieniądze, a kwietne kobierce cieszą oko mieszkańców, jak również zachwycają przejezdnych gości.

Stając się uczestnikiem akcji „Chryzantema”, mogliśmy pomóc posiadaczom chryzantem w odzyskaniu zainwestowanych środków, a tym samym godnie oddać cześć Niepodległej Polsce.


To może Cię także zainteresować:

Źródło: Beata Rybeńska Urząd Miasta Czarnków beata.rybenska@czarnkow.pl fot. Grzegorz Wójcik Urząd Miasta Czarnków promocja@czarnkow.pl

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

Podoba Ci się to, co robimy?

Postaw nam kawę, a będziemy pracować jeszcze lepiej :)

Przeczytaj także:

DDWLKP.pl PCH24.info PCT24.pl PMI24.info PNT24.info POB24.info PP24.info.pl PSZ24.info PZL24.info

© 2012 - 2017 Dzień Dobry Wielkopolsko. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Logotypy Dzień Dobry Wielkopolsko, PCT24.pl, PSZ24.info, PZL24.info, PCH24.info, PMI24.info, PNT24.info, POB24.info, PP24.info.pl, Chcę być FIT, Skuteczna Reklama Lokalna są znakami powiązanymi z Portalem Dzień Dobry Wielkopolsko oraz jego wydawcą ROZWOJOWI.com, którego są własnością. Mogą być wykorzystywane w celach zgodnych z przeznaczeniem i za zgodą wydawcy. Użytkowanie portalu oznacza zgodę na jego Regulamin oraz Politykę Prywatności.

Używamy plików cookie, żeby ułatwić Ci korzystanie z portalu. Dowiedz się więcej o celu ich używania w naszej Polityce Prywatności i Regulaminie Portalu.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki