Akty wandalizmu w Lubaszu! Brak rozsądku czy ignorancja?

20.11.2020
#wandal #lubasz

Obejrzyj galerię (Liczba zdjęć: 7)

 

Pytanie choć mocno brzmiące jest jak najbardziej adekwatne i warte zadania. Dlaczego właśnie teraz? Dlatego, że od dłuższego czasu na terenie gminy Lubasz dochodzi do aktów wandalizmu.

REKLAMA

Wszyscy z zadowoleniem przyjęliśmy generalny remont „szatniowca” przy stadionie Radwana Lubasz. Był to prognostyk większych zmian, na które liczą kibice oraz zawodnicy miejscowego klubu. Niestety notorycznie niszczone są elementy wyposażenia sportowego. Między innymi w nowo wyremontowanym budynku, „miłośnicy sportowych doznań” zniszczyli oświetlenie, a na samej murawie nie oszczędzili bramek oraz siatek. Warto pamiętać, że wiele czasu i wysiłku poświęcają gospodarze obiektu na utrzymanie go w należytym porządku. 

Nie inaczej sprawy mają się na terenie Gminnego Ośrodka Kultury w Lubaszu. Można odnieść wrażenie, że parking samochodowy stał się miejscem permanentnych biesiad, gdzie wyrzucane są śmieci bezpośrednio z pojazdu na ulicę. W tym miejscu dodać należy, że dosłownie kilka kroków od rzeczonych biesiad, znajdują się kosze, które rzadko wykorzystywane są do celów, do których zostały stworzone. Ścieżka spacerowa prowadząca na „kolanko” to już kolejna historia. Od wyboru do koloru! Można postawić odważną tezę, że leżące śmieci nie stanowią większego problemu. Problem zaczyna się wtedy, gdy nie ma gdzie ich wyrzucić. Nie ma jednak gdzie ich wyrzucić, gdyż notorycznie niszczone są kosze znajdujące się nie tylko przy ścieżce spacerowej ale również na terenie ośrodka kultury. Wszystko to zmusza administratorów do czasochłonnych oraz kosztownych napraw aby obiekty użyteczności publicznej w Lubaszu mogły cieszyć również tych którzy go niszczą. 

Można jedynie domyślać się, która grupa wiekowa daje upust swoim emocjom niszcząc mienie. Nam pozostaje tylko prosić towarzyszy owych biesiadników o próbę wpłynięcia na zachowanie kolegów i przekierowanie nadszarpniętych emocji na nie co inne tory. Może warto spróbować treningów piłkarskim na stadionie Radwana?To może Cię także zainteresować:

Źródło: Marcin Dudziak GOK Lubasz

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

Podoba Ci się to, co robimy?

Postaw nam kawę, a będziemy pracować jeszcze lepiej :)

Przeczytaj także:

DDWLKP.pl PCH24.info PCT24.pl PMI24.info PNT24.info POB24.info PP24.info.pl PSZ24.info PZL24.info

© 2012 - 2017 Dzień Dobry Wielkopolsko. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Logotypy Dzień Dobry Wielkopolsko, PCT24.pl, PSZ24.info, PZL24.info, PCH24.info, PMI24.info, PNT24.info, POB24.info, PP24.info.pl, Chcę być FIT, Skuteczna Reklama Lokalna są znakami powiązanymi z Portalem Dzień Dobry Wielkopolsko oraz jego wydawcą ROZWOJOWI.com, którego są własnością. Mogą być wykorzystywane w celach zgodnych z przeznaczeniem i za zgodą wydawcy. Użytkowanie portalu oznacza zgodę na jego Regulamin oraz Politykę Prywatności.

Używamy plików cookie, żeby ułatwić Ci korzystanie z portalu. Dowiedz się więcej o celu ich używania w naszej Polityce Prywatności i Regulaminie Portalu.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki