Aktywny czerwiec Krzyskiego Klubu Karate

Obejrzyj galerię (Liczba zdjęć: 12)

 

Ostatni miesiąc sezonu treningowego Krzyskiego Klubu Karate zaliczyć można do najaktywniejszego okresu w całym sezonie, bowiem w tym czasie miały miejsce aż trzy ważne dla Klubu wydarzenia. Począwszy od spektakularnego pokazu umiejętności zawodników podczas obchodów Dnia Dziecka na terenie Gminnego Przedszkola im. Marii Konopnickiej w Krzyżu Wlkp., poprzez trzydniowe seminarium szkoleniowe przeprowadzone w miejscowości Długie, aż po II Lenią Olimpiadę, członkowie Krzyskiego Klubu Karate utrzymali aktywność na najwyższym poziomie!

REKLAMA

Dnia 1 czerwca w pokazie z okazji Dnia Dziecka, 25-osobowa grupa zawodników, mimo panującego upału, dała blisko 20 minutowy pokaz swoich umiejętności.Ogromne wrażenie zrobiło rozbijanie betonowych bloczków pięścią przez senpai Oskara Matkowskiego oraz uderzenie młotem w 3 bloczki ułożone na brzuchu sensei Krzysztofa Bortnika. 

W dniach 7-9 czerwca członkowie Krzyskiego Klubu Karate uczestniczyli w seminarium szkoleniowym karate kyokushin zorganizowanym w miejscowości Długie. W wydarzeniu wzięły udział 72 osoby, w tym 50 zawodników Klubu. Treningi prowadzone były w dwóch grupach wiekowych przez sensei Krzysztofa Bortnika i senpai Grzegorza Rybczyńskiego. Lokalizacja zakwaterowania, sportowa infrastruktura ośrodka wypoczynkowego oraz sprzyjająca pogoda i okoliczności przyrody, umożliwiły nie tylko przeprowadzenie intensywnych i urozmaiconych treningów, ale również wspólny odpoczynek, relaks i regenerację sił pomiędzy treningami. Zawodnicy z pewnością nie zapomną też emocjonującego i zaskakującego przebiegu egzaminu na stopnie szkoleniowe kyu. 

Pierwszego dnia seminarium treningi przeprowadzone zostały w godzinach popołudniowych i wieczornych. Jeden odbył się na terenie ośrodka wypoczynkowego i polegał na doskonaleniu technik podstawowych – kihon. Drugi trening odbył się na plaży pobliskiego jeziora i dotyczył ćwiczenia form - kata. Przed treningiem zawodniczy mogli skorzystać z chłodzącej i dodającej energii kąpieli, a po treningu gasili pragnienie zimnymi napojami. Wszystkim dopisywał znakomity nastrój! 

Drugi dzień seminarium szkoleniowego karate kyokushin rozpoczął się o 7:15 treningiem rozruchowym na plaży. W samo południe odbył się warsztatowy kurs udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej dla wszystkich uczestników seminarium. Kurs poprowadził Naczelnik OSP Krzyż Wlkp. Jarosław Muchel w duecie ze strażakiem Natalią Muchel. Natomiast wcześniej, bo o godzinie 10:00, kolejny trening poprowadził sensei Mirosław Jędrowski z Choszczeńskiego Klubu Karate, który tego dnia przybył w odwiedziny wraz z kilkoma swoimi zawodnikami. Sensei Mirosław był także gościem honorowym egzaminu na stopnie szkoleniowe kyu, który rozpoczął się o godz. 16:00. Egzamin ten niewątpliwie był dla wszystkich zawodników najważniejszym wydarzeniem seminarium. Egzamin odbył się na plaży, a część techniczna w wodzie, co dla wszystkich było niemałym zaskoczeniem. Stoczone na koniec egzaminu walki na wyższe stopnie były niezwykle emocjonujące! Wieczorem, podczas integracji przy ognisku, swoje urodziny w gronie znajomych i przyjaciół obchodził jeden z zawodników Krzyskiego Klubu Karate - Kamil Bortnik. Pogoda nadal dopisywała, tak samo jak humory po świetnie zrobionym egzaminie! 

Trzeci dzień seminarium szkoleniowego karate kyokushin upłynął bardzo szybko. Uczestnicy seminarium rozpoczęli go tradycyjnie porannym treningiem rozruchowym, który tym razem odbył się na przyległym do ośrodka wypoczynkowego boisku. Trening ten, bez obuwia, w pełnym słońcu i na podlewanej akurat w tym czasie murawie, sprawił wszystkim dużą frajdę. O godz. 10:00 uczestnicy seminarium byli już na plaży i tam trenowali z sensei Krzysztofem Bortnikiem techniki samoobrony, reagowanie w kryzysowych sytuacjach oraz techniki sztuk walki ju jitsu i SYSTEMA. Ten blok treningowy zakończył się spontaniczną kąpielą, która przyniosła bez wyjątku wszystkim dużo radości! 

Druga połowa czerwca zdominowana była przez przygotowania do II Letniej Olimpiady Krzyskiego Klubu Karate, która odbyła się dnia 22.06.2019 r. na terenie Ośrodka Wypoczynkowego „Świderek”. Olimpiada miała charakter turnieju wewnętrznego dla dzieci i młodzieży, w którym wzięło udział 46 zawodników Klubu.Program Olimpiady składał się z czterech konkurencji sprawnościowych i jednej na temat wiedzy z zakresu karate kyokushin. Po zmaganiach sportowych wręczono wyróżnienia trzem zawodnikom dających przykład wzorowego zachowania podczas treningów, zawodów i innych wydarzeń klubowych. Wyróżnienie otrzymali: Patrycja Kołodziejska, Hubert Klocek i Kacper Matkowski. Nagrodami były plecaki ufundowane przez firmę Thule. Następnie wręczono certyfikaty na wyższe stopnie kyu oraz ogłoszono zwycięzców Olimpiady w swoich kategoriach wiekowych, którym wręczono dyplomy i medale. Olimpiadzie towarzyszył piknik pod wiatą, który upłynął w miłej, rodzinnej atmosferze.Pod koniec spotkania grupa strażaków z OSP Krzyż Wlkp. dała pokaz cięcia metalowych prętów i rur nożycami hydraulicznymi stanowiącymi wyposażenie wozu bojowego OSP. Było aktywnie, edukacyjne i sympatycznie! Tak będziemy wspominać miniony sezon i już nie możemy doczekać się kolejnego. Osu!


To może Cię także zainteresować:

Źródło: kontakt@ddwlkp.pl

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

Podoba Ci się to, co robimy?

Postaw nam kawę, a będziemy pracować jeszcze lepiej :)

Przeczytaj także:

DDWLKP.pl PCH24.info PCT24.pl PMI24.info PNT24.info POB24.info PP24.info.pl PSZ24.info PZL24.info

© 2012 - 2017 Dzień Dobry Wielkopolsko. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Logotypy Dzień Dobry Wielkopolsko, PCT24.pl, PSZ24.info, PZL24.info, PCH24.info, PMI24.info, PNT24.info, POB24.info, PP24.info.pl, Chcę być FIT, Skuteczna Reklama Lokalna są znakami powiązanymi z Portalem Dzień Dobry Wielkopolsko oraz jego wydawcą ROZWOJOWI.com, którego są własnością. Mogą być wykorzystywane w celach zgodnych z przeznaczeniem i za zgodą wydawcy. Użytkowanie portalu oznacza zgodę na jego Regulamin oraz Politykę Prywatności.

Używamy plików cookie, żeby ułatwić Ci korzystanie z portalu. Dowiedz się więcej o celu ich używania w naszej Polityce Prywatności i Regulaminie Portalu.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki