Areszt i policyjne dozory za kradzieże paliwa

Obejrzyj galerię (Liczba zdjęć: 3)

 

Tymczasowe aresztowanie i dwa policyjne dozory to efekt działań trzcianeckich kryminalnych. Funkcjonariusze wpadli na trop trzyosobowej grupy, która na terenie miasta i gminy Trzcianka włamywała się do pojazdów ciężarowych i kradła paliwo. W ręce mundurowych wpadł również paser. Sprawa ma charakter rozwojowy i niewykluczone są kolejne zatrzymania.

REKLAMA

Od początku listopada br. na terenie miasta i gminy Trzcianka doszło do kilkunastu włamań i kradzieży. Sprawcy ukradli znaczną ilość paliwa z baków samochodów ciężarowych zaparkowanych na miejskich parkingach oraz na prywatnych posesjach. 

Policjanci służby kryminalnej trzcianeckiego komisariatu prowadząc działania operacyjne ustalili podejrzanych. Trzyosobowa grupa ujęta została przez funkcjonariuszy 18 listopada br. Zatrzymanymi okazali się mieszkańcy gminy Trzcianka w wieku 25, 26 i 35 lat. Mężczyźni znani są miejscowym stróżom prawa. Byli już wcześniej karani za podobne przestępstwa. Podczas przeszukań funkcjonariusze zabezpieczyli pojemniki do przechowywania paliwa oraz sprzęt służący do wypompowywania cieczy z baków. 

Zebrany przez policjantów materiał dowodowy, pozwolił na przedstawienie każdej zatrzymanej osobie dziewięciu zarzutów dotyczących współudziału we włamaniach i kradzieżach oleju napędowego. 

Jak wynika z ustaleń, łupem złodziei padło około 3 tys. litrów paliwa. Łączne straty powstałe w wyniku ich przestępczej działalności oszacowano na kwotę ponad 12 tys. złotych. 

Sąd na wniosek Policji i Prokuratury Rejonowej w Trzciance aresztował na najbliższe trzy miesiące najmłodszego z podejrzanych. Wobec dwóch pozostałych mężczyzn zastosowany został policyjny dozór. 

Śledczy wpadli także na trop pasera, który odpowie za to, że kupił skradzione paliwo. Sprawa ma charakter rozwojowy. Niewykluczone że lista zarzutów postawiona podejrzanym, będzie znacznie dłuższa. Policjanci wnikliwie analizują wszystkie zdarzenia, sprawdzają w ilu z nich uczestniczyli zatrzymani i kto jeszcze brał udział w procederze.


To może Cię także zainteresować:

Źródło: KPP Czarnków / Karolina Górzna-Kustra

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

Podoba Ci się to, co robimy?

Postaw nam kawę, a będziemy pracować jeszcze lepiej :)

Przeczytaj także:

DDWLKP.pl PCH24.info PCT24.pl PMI24.info PNT24.info POB24.info PP24.info.pl PSZ24.info PZL24.info

© 2012 - 2017 Dzień Dobry Wielkopolsko. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Logotypy Dzień Dobry Wielkopolsko, PCT24.pl, PSZ24.info, PZL24.info, PCH24.info, PMI24.info, PNT24.info, POB24.info, PP24.info.pl, Chcę być FIT, Skuteczna Reklama Lokalna są znakami powiązanymi z Portalem Dzień Dobry Wielkopolsko oraz jego wydawcą ROZWOJOWI.com, którego są własnością. Mogą być wykorzystywane w celach zgodnych z przeznaczeniem i za zgodą wydawcy. Użytkowanie portalu oznacza zgodę na jego Regulamin oraz Politykę Prywatności.

Używamy plików cookie, żeby ułatwić Ci korzystanie z portalu. Dowiedz się więcej o celu ich używania w naszej Polityce Prywatności i Regulaminie Portalu.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki