Będą nowe drogi w gminie Lubasz

Inwestycje drogowe są jednymi z najbardziej pożądanych przez mieszkańców. Jednocześnie ze względów na niezwykle wysokie koszty ich realizacja nie jest szybka.

REKLAMA

Gmina Lubasz podejmuje wiele działań celem pozyskania funduszy zewnętrznych, które przyspieszyłby proces poprawy infrastruktury drogowej w gminie. 

W 2016 dzięki funduszom z Programu Rozwoju Obszarów Rolnych wybudowano drogę gminną Antoniewo – Krucz. W 2019 roku przy wsparciu ze strony Urzędu Marszałkowskiego wieś Kamionka zyskała odcinek utwardzonej drogi. Ponadto wsparto finansowo inwestycję powiatu czarnkowsko – trzcianeckiego budując drogę powiatową na odcinku Kamionka – Sokołowo. 

Na tym nie poprzestano. W 2019 roku podpisano umowę na dofinansowanie z Programu Rozwoju Obszarów Rolnych na budowę ul. Polnej w Lubaszu. Całkowita wartość przedsięwzięcia wynosi 2.033.109,45 zł, z czego dofinansowanie ze środków unijnych z Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich wynosi 1.145.809,00 zł. Przetarg na wyłonienie wykonawcy tego zadania został już ogłoszony. Droga powinna zostać wybudowana do końca tego roku. 

W kwietniu tego roku Gmina Lubasz informowała o otrzymaniu wsparcia finansowego na budowę dwóch kolejnych dróg z Funduszu Dróg Samorządowych.

Jeszcze w tym roku zostanie wybudowany 365 metrowy odcinek drogi Hamrzysko – Krucz, który znajduje się w granicach gminy Lubasz. Łączna wartość zadania wynosi 413 357,10 zł, a wysokości wsparcia to 244 329,46 zł. Droga ta w większości leży na terenie gminy Wieleń, która w tym roku wykona przebudowę swojej części. Krótki odcinek od strony Krucza należy do lubaskiego samorządu, dlatego obowiązek sfinansowania tej części należy do niego. 

Ostatnia inwestycja dotyczy przebudowy ulicy Brzozowej, Jesionowej i części Wiśniowej, czyli osiedla Gorajskiego. Jej przybliżony koszt wynosi 2 827 038,36 zł, a pozyskane wsparcie to 1 664 621,04 zł. W tej kwocie zaplanowano budowę dwumetrowego odcinka drogi o długości 0,911km wraz z jednostronnym chodnikiem i miejscami postojowymi. Przetarg na realizację tej inwestycji zostanie ogłoszony jeszcze w wakacje ale zakończenie budowy przewidziane jest już na rok przyszły.

Mieszkańcy w najbliższym czasie doświadczą pewnych utrudnień związanych z ruchem drogowym jednak po zakończeniu wszystkich prac jakość infrastruktury drogowej w gminie, zostanie znacząco poprawiona. To może Cię także zainteresować:

Źródło: Liliana Helwich

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

Podoba Ci się to, co robimy?

Postaw nam kawę, a będziemy pracować jeszcze lepiej :)

Przeczytaj także:

DDWLKP.pl PCH24.info PCT24.pl PMI24.info PNT24.info POB24.info PP24.info.pl PSZ24.info PZL24.info

© 2012 - 2017 Dzień Dobry Wielkopolsko. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Logotypy Dzień Dobry Wielkopolsko, PCT24.pl, PSZ24.info, PZL24.info, PCH24.info, PMI24.info, PNT24.info, POB24.info, PP24.info.pl, Chcę być FIT, Skuteczna Reklama Lokalna są znakami powiązanymi z Portalem Dzień Dobry Wielkopolsko oraz jego wydawcą ROZWOJOWI.com, którego są własnością. Mogą być wykorzystywane w celach zgodnych z przeznaczeniem i za zgodą wydawcy. Użytkowanie portalu oznacza zgodę na jego Regulamin oraz Politykę Prywatności.

Używamy plików cookie, żeby ułatwić Ci korzystanie z portalu. Dowiedz się więcej o celu ich używania w naszej Polityce Prywatności i Regulaminie Portalu.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki