Bez opóźnień

Obejrzyj galerię (Liczba zdjęć: 4)

 

W marcu bieżącego roku rozpoczęła się jedna z najdłużej oczekiwanych inwestycji drogowych w powiecie. Starania o remont drogi Trzcianka – Straduń trwały kilkanaście lat. Efekty prac są już widoczne, droga zmienia swoje oblicze, i choć do zakończenia inwestycji pozostało jeszcze sporo czasu i przejazd jest utrudniony, kierowcy są zadowoleni z pierwszych efektów. Przebudowa przebiega bez opóźnień.

REKLAMA

Jak wyglądała nawierzchnia drogi nr 1316P z Trzcianki do Stradunia jeszcze kilka miesięcy temu, doskonale wiedzą mieszkańcy wsi i okolic, a także przyjezdni odwiedzający przepiękne tereny położone nad jeziorem Straduń.

- Bardzo martwił nas stan techniczny tej drogi i fakt, że w związku z tym mieszkańcy Stradunia i pozostali użytkownicy często musieli korzystać z pobocza. Cieszę się, że po wielu latach starań udało się rozpocząć tę inwestycję – mówi Tadeusz Teterus, starosta czarnkowsko – trzcianecki.

Przebudowa drogi rozpoczęła się w marcu bieżącego roku. Nowy szlak przebiega po dotychczasowym śladzie drogi powiatowej, ale nowa nawierzchnia jest szersza od dotychczas istniejącej. Po zakończeniu wszystkich prac szerokość nowej drogi powiatowej wyniesie sześć metrów. Dodatkowo obok nawierzchni przebiegać będzie ciąg pieszo – rowerowy o szerokości dwóch metrów i długości 3,2 kilometra.

- Pierwsze warstwy asfaltu są już położone na nowej drodze. Obecnie budowana jest ścieżka pieszo – rowerowa, natomiast w połowie przyszłego tygodnia wykonawca rozpocznie budowę warstwy ścieralnej na nowej nawierzchni drogi – mówi Ryszard Dziedzic, dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg w Czarnkowie.

Droga z Trzcianki do Stradunia jest przejezdna, choć kierowcy muszą pamiętać o zachowaniu szczególnej ostrożności, ze względu na utrudnienia w ruchu.

- Pewnie, że są utrudnienia, ale jakoś przeczekamy ten okres. Najważniejsze, że wreszcie ta droga będzie wyglądać jak należy – mówi Marek, który porusza się tą drogą kilka razy w tygodniu.

- Najbardziej utrudniają ruch studzienki wystające ponad powierzchnię, ale są dobrze oznakowane, więc wystarczy jechać ostrożnie. Ale to nic w porównaniu z tym, co było. Już widać efekty, a kiedy będzie położona ostatnia warstwa asfaltu, będzie pięknie – mówi Adam, kierowca Peugeota.

- Przejazd rzeczywiście jest utrudniony, ale myślę, że wszyscy jesteśmy w stanie to zrozumieć i przeczekać ten przejściowy okres. Dotychczasowy stan tej drogi spędzał nam wszystkim sen z powiek, więc już teraz się cieszymy, bo niedługo będziemy mieli trakt spełniający standardy. Mam nadzieję, że mimo utrudnień, na św. Krzysztofa, jak zwykle wiele osób odwiedzi Straduń – mówi Brygida Topola, sołtys Stradunia.

Po ukończeniu ścieżki pieszo – rowerowej i położeniu warstwy ścieralnej nawierzchni, pozostanie jeszcze sporo prac. Przede wszystkim wykończenie przejazdów i wjazdów do posesji, wykonanie oznakowania poziomego, a także wymiana oznakowania pionowego na nowe. Zgodnie z projektem, wody opadowe z nawierzchni, będą odprowadzane do rowów. Prace postępują zgodnie z harmonogramem, i nic nie wskazuje na to, żeby termin realizacji inwestycji, czyli 29 września, miał być przekroczony.

Przypomnijmy, że wartość tej inwestycji to ponad 3.700 mln, z czego większość kosztów pokryte zostanie z budżetu powiatu czarnkowsko-trzcianeckiego. Na ten cel przeznaczyliśmy ponad 2.900 mln złotych. Gmina Trzcianka włączyła się w tę inwestycje. Trzcianecki samorząd dołoży 800 tysięcy złotych.

 

To może Cię także zainteresować:

Źródło: czarnkowsko-trzcianecki.pl | Piotr Urbaniak Starostwo Powiatowe w Czarnkowie | foto: facebook.com/promocjaPCT

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

Podoba Ci się to, co robimy?

Postaw nam kawę, a będziemy pracować jeszcze lepiej :)

Przeczytaj także:

DDWLKP.pl PCH24.info PCT24.pl PMI24.info PNT24.info POB24.info PP24.info.pl PSZ24.info PZL24.info

© 2012 - 2017 Dzień Dobry Wielkopolsko. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Logotypy Dzień Dobry Wielkopolsko, PCT24.pl, PSZ24.info, PZL24.info, PCH24.info, PMI24.info, PNT24.info, POB24.info, PP24.info.pl, Chcę być FIT, Skuteczna Reklama Lokalna są znakami powiązanymi z Portalem Dzień Dobry Wielkopolsko oraz jego wydawcą ROZWOJOWI.com, którego są własnością. Mogą być wykorzystywane w celach zgodnych z przeznaczeniem i za zgodą wydawcy. Użytkowanie portalu oznacza zgodę na jego Regulamin oraz Politykę Prywatności.

Używamy plików cookie, żeby ułatwić Ci korzystanie z portalu. Dowiedz się więcej o celu ich używania w naszej Polityce Prywatności i Regulaminie Portalu.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki