Bezpieczny wypoczynek młodych sportowców

Obejrzyj galerię (Liczba zdjęć: 5)

 

W dniu 7 lipca 2018 roku strażacy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej PSP w Trzciance, w ramach działań prewencyjnych dotyczących letniego wypoczynku udali się do miejscowości Niekursko, gdzie zorganizowano zgrupowanie sportowe dla dzieci i młodzieży.

REKLAMA

Podczas spotkania przedstawiono zagadnienia związane z zagrożeniami, jakie mogą wystąpić podczas wakacji, poinformowano o zasadach bezpiecznego wypoczynku w lesie i nad wodą, a także przypomniano podstawowe numery telefonów alarmowych. Przygotowano również specjalną prelekcję z zasad udzielania kwalifikowanej pierwszej pomocy. Spotkanie z ratownikami pozwoliło poszerzyć wiedzę na temat zawodu strażaka oraz poznać warunki pracy i sprzęt stanowiący wyposażenie strażackich pojazdów.

We wcześniejszych terminach funkcjonariusze PSP wraz z funkcjonariuszem Policji dokonali oględzin miejsca wypoczynku ośrodka w Niekursku i Harcerskiego Ośrodka Wodnego w Trzciance, gdzie sprawdzano przygotowanie do przeprowadzenia ewakuacji, a także przeprowadzono dla organizatorów wypoczynku instruktaż na temat bezpieczeństwa. Z odbytych wizytacji sporządzono uproszczone karty rozpoznania operacyjnego miejsca wypoczynku (obozowiska).

 

To może Cię także zainteresować:

Źródło: straz.czarnkow.psp.wlkp.pl | Opracował: asp. Piotr Żdanowicz Zdjęcia: st.asp. Krzysztof Matulis

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

Podoba Ci się to, co robimy?

Postaw nam kawę, a będziemy pracować jeszcze lepiej :)

Przeczytaj także:

DDWLKP.pl PCH24.info PCT24.pl PMI24.info PNT24.info POB24.info PP24.info.pl PSZ24.info PZL24.info

© 2012 - 2017 Dzień Dobry Wielkopolsko. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Logotypy Dzień Dobry Wielkopolsko, PCT24.pl, PSZ24.info, PZL24.info, PCH24.info, PMI24.info, PNT24.info, POB24.info, PP24.info.pl, Chcę być FIT, Skuteczna Reklama Lokalna są znakami powiązanymi z Portalem Dzień Dobry Wielkopolsko oraz jego wydawcą ROZWOJOWI.com, którego są własnością. Mogą być wykorzystywane w celach zgodnych z przeznaczeniem i za zgodą wydawcy. Użytkowanie portalu oznacza zgodę na jego Regulamin oraz Politykę Prywatności.

Używamy plików cookie, żeby ułatwić Ci korzystanie z portalu. Dowiedz się więcej o celu ich używania w naszej Polityce Prywatności i Regulaminie Portalu.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki