Bieg ku pamięci niepodległym

14.11.2017
#sport #bieg #czarnków

Obejrzyj galerię (Liczba zdjęć: 22)

 

Dzień Niepodległości 11 listopada to jedno z najważniejszych świąt narodowych. W tym roku obchodzimy 99 rocznicę odzyskania niepodległości. Upamiętnia ono wydarzenia z 11 listopada 1918 roku, kiedy Polska odzyskała wolność po 123 latach niewoli. Dlaczego w czwartkowe popołudnie poprzedzające dzień tak uroczystego wydarzenia i pamięci niepodległych Czarnkowski Ośrodek Sportu i Rekreacji, już po raz XIX zorganizował Bieg Niepodległości, który odbył się w Parku Staszica.

REKLAMA

I choć impreza trwa już tyle lat, wydawać by się mogło, iż to zawsze ta sama rutyna, jednak nie. W przypadku organizatora jakim jest OSiR zawsze możemy liczyć na miłe zaskoczenie. Każdego roku dokładane są wszelkie starania, aby z roku na rok bieg przyciągał szerszą grupę uczestników. I udało się, łącznie wystartowało blisko czterysta osób. W tym roku prócz czternastu kategorii, dołożono jeszcze dwie nowe: VIP oraz dla osób niepełnosprawnych. I choć kategoria VIP nie cieszyła się zainteresowaniem w tym roku to kolejna wręcz przeciwnie. Kategoria osób niepełnosprawnych powstała dzięki propozycji kategorii VIP a zarazem z inicjatywy nauczycieli pracujących z dziećmi niepełnosprawnymi w Gębicach. Na linii startu gościliśmy szkoły, grupy zorganizowane i osoby indywidualne z różnych zakątków naszej Wielkopolski. Pierwszy bieg należał do dzieci ze szkół z Gębic, później kolejno jeden po drugim, aż do momentu łączenia starszych kategorii pozostali. Dekoracji zwycięzców dokonali przedstawiciele władz samorządowych z terenu miasta i powiatu. Zwycięzcy prócz okolicznościowych statuetek oraz dyplomów otrzymali bony towarowe oraz nagrody pieniężne. Spośród wszystkich dzieci ze szkół wylosowany został rower. który tym razem „odjechał” do Wielenia.Ogromne słowa podziękowania należą się wszystkim opiekunom, rodzicom, wychowawcą a szczególnie Panią i Siostrom ze szkół w Gębicach, które zadbały również o rekwizyty nawiązujące do tak pięknego święta. Nad sprawną organizacją i bezpieczeństwem czuwali strażacy z ochotniczej straży pożarnej z Jędrzejewa, pracownicy osir, a także harcerze pełnili warty honorowe. Głęboki skłon kierujemy w stronę pani Magdaleny Przesłańskiej, która po raz kolejny zadbała o florystyczną część sceny oraz przedstawicielom władz za pomoc przy dekoracji zwycięzców co niewątpliwie podniosło rangę wydarzenia.

Już dziś zapraszamy na kolejny rok, bowiem będziemy obchodzić piękną rocznicę XX biegu oraz setną rocznicę odzyskania niepodległości.

 

To może Cię także zainteresować:

Źródło: kontakt@ddwlkp.pl / JN | foto: kontakt@ddwlkp.pl

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

Podoba Ci się to, co robimy?

Postaw nam kawę, a będziemy pracować jeszcze lepiej :)

Przeczytaj także:

DDWLKP.pl PCH24.info PCT24.pl PMI24.info PNT24.info POB24.info PP24.info.pl PSZ24.info PZL24.info

© 2012 - 2017 Dzień Dobry Wielkopolsko. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Logotypy Dzień Dobry Wielkopolsko, PCT24.pl, PSZ24.info, PZL24.info, PCH24.info, PMI24.info, PNT24.info, POB24.info, PP24.info.pl, Chcę być FIT, Skuteczna Reklama Lokalna są znakami powiązanymi z Portalem Dzień Dobry Wielkopolsko oraz jego wydawcą ROZWOJOWI.com, którego są własnością. Mogą być wykorzystywane w celach zgodnych z przeznaczeniem i za zgodą wydawcy. Użytkowanie portalu oznacza zgodę na jego Regulamin oraz Politykę Prywatności.

Używamy plików cookie, żeby ułatwić Ci korzystanie z portalu. Dowiedz się więcej o celu ich używania w naszej Polityce Prywatności i Regulaminie Portalu.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki