Bieżąca sytuacja epidemiologiczna w gminie Trzcianka

Od początku sytuacji związanej z rozprzestrzenianiem się koronawirusa SARS-CoV-2 na terenie gminy  Trzcianka kwarantanną objęto 222 osoby. Prawie połowa już ją zakończyła.

Obecnie (stan na 8.04) znajduje się na niej 108 osób z tytułu powrotu z zagranicy oraz 18 osób z tytułu kontaktu z osobą zarażoną, w tym 5, u których stwierdzono zarażenie.

REKLAMA

Żadna z osób zarażonych wirusem nie jest hospitalizowana, wszystkie przebywają na izolacji domowej. Źródła zarażenia nie pochodziły z Trzcianki, zatem nie ma w gminie Trzcianka ogniska koronawirusa, a wszelkie kontakty osób zarażonych zostały skierowane przez Sanepid na kwarantannę. 

Pomocą osobom przebywającym na kwarantannie zajmuje się MGOPS we współpracy z OSP. Osoby starsze i potrzebujące mogą korzystać również ze wsparcia wolontariuszy i harcerzy. Uruchomiono także pomoc psychologiczną dla każdego zainteresowanego. 


To może Cię także zainteresować:

Źródło: trzcianka.pl

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

Podoba Ci się to, co robimy?

Postaw nam kawę, a będziemy pracować jeszcze lepiej :)

Przeczytaj także:

DDWLKP.pl PCH24.info PCT24.pl PMI24.info PNT24.info POB24.info PP24.info.pl PSZ24.info PZL24.info

© 2012 - 2017 Dzień Dobry Wielkopolsko. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Logotypy Dzień Dobry Wielkopolsko, PCT24.pl, PSZ24.info, PZL24.info, PCH24.info, PMI24.info, PNT24.info, POB24.info, PP24.info.pl, Chcę być FIT, Skuteczna Reklama Lokalna są znakami powiązanymi z Portalem Dzień Dobry Wielkopolsko oraz jego wydawcą ROZWOJOWI.com, którego są własnością. Mogą być wykorzystywane w celach zgodnych z przeznaczeniem i za zgodą wydawcy. Użytkowanie portalu oznacza zgodę na jego Regulamin oraz Politykę Prywatności.

Używamy plików cookie, żeby ułatwić Ci korzystanie z portalu. Dowiedz się więcej o celu ich używania w naszej Polityce Prywatności i Regulaminie Portalu.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki