Blues Express Festiwal w Trzciance

Obejrzyj galerię (Liczba zdjęć: 9)

 

7 lipca, dokładnie o godz. 16:16, na dworzec kolejowy w Trzciance wjechał parowóz ciągnący wagony wypełnione fanami bluesa. Blues Express Festiwal, jedna z największych imprez tego rodzaju muzyki w Europie, zawitała również do Trzcianki. Mieszkańcy miasta brawami przywitali bluesową ciuchcię.

REKLAMA

Bluesowy pociąg wyruszył z Poznania przez Krzyż, Trzciankę, Piłę, Krajenkę i Złotów do Zakrzewa, gdzie odbył się główny koncert festiwalu. Na każdej stacji odbywały się koncerty. Współorganizatorem trzcianeckiego koncertu była Biblioteka Publiczna i Centrum Kultury im. K. Iłłakowiczówny. Tutaj, od godziny 16-tej, grał znakomity zespół Blues Junkers – uczestniczący w wielu międzynarodowych festiwalach bluesowych, zwycięzca konkursu zespołów w ramach Suwałki Blues Festiwal 2015, reprezentujący Polskę na European Blues Challenge 2016 we Włoszech. Zespół został uznany Odkryciem Roku 2015 przez czytelników kwartalnika „Twój Blues” w ankiecie BLUES TOP 2015. W ankiecie BLUES TOP 2016 w kategorii „Zespół Roku” Blues Junkers znalazł się na 3 miejscu, wokalistka zespołu, Natalia Abłamowicz została wybrana Najlepszą Polską Wokalistką Bluesową za rok 2017. Blues Junkers dosłownie porwał trzcianecką publiczność i pasażerów pociągu do wspólnej zabawy w bluesowym rytmie. Niestety, tuż przed siedemnastą zapowiedziano odjazd bluesowego pociągu i choć koncert trwał jeszcze, muzyczny pociąg ruszył w dalszą drogę. Pozostaje mieć nadzieję, że bluesowa ciuchcia odwiedzi Trzciankę również w przyszłym roku.

 

To może Cię także zainteresować:

Źródło: kontakt@ddwlkp.pl / KH | foto: kontakt@ddwlkp.pl

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

Podoba Ci się to, co robimy?

Postaw nam kawę, a będziemy pracować jeszcze lepiej :)

Przeczytaj także:

DDWLKP.pl PCH24.info PCT24.pl PMI24.info PNT24.info POB24.info PP24.info.pl PSZ24.info PZL24.info

© 2012 - 2017 Dzień Dobry Wielkopolsko. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Logotypy Dzień Dobry Wielkopolsko, PCT24.pl, PSZ24.info, PZL24.info, PCH24.info, PMI24.info, PNT24.info, POB24.info, PP24.info.pl, Chcę być FIT, Skuteczna Reklama Lokalna są znakami powiązanymi z Portalem Dzień Dobry Wielkopolsko oraz jego wydawcą ROZWOJOWI.com, którego są własnością. Mogą być wykorzystywane w celach zgodnych z przeznaczeniem i za zgodą wydawcy. Użytkowanie portalu oznacza zgodę na jego Regulamin oraz Politykę Prywatności.

Używamy plików cookie, żeby ułatwić Ci korzystanie z portalu. Dowiedz się więcej o celu ich używania w naszej Polityce Prywatności i Regulaminie Portalu.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki