Burmistrz spotkał się z sołtysami

W Centrum Integracji Społecznej w Trzciance odbyło się spotkanie burmistrza Trzcianki z sołtysami.

REKLAMA

Podczas zebrania poruszono wiele tematów. Burmistrz opowiedział o rządowym Funduszu Inwestycji Lokalnych, w ramach którego zostanie wydzielona kwota dla gmin, w których niegdyś funkcjonowały Państwowe Gospodarstwa Rolne. Będą to środki przeznaczone na rozbudowę infrastruktury, rewitalizację, budowę, rozbudowę oraz modernizację kanalizacji, przepompowni, wodociągów, na przełącza do sieci gazowych, a także na budowę infrastruktury społecznej. Gmina mogła wybrać trzy projekty i zgłosiła: Pokrzywno – budowa dróg, Runowo – budowa dróg oraz Nową Wieś – budowa remizy. Na liście rezerwowej znalazła się Wrząca – budowa sali wiejskiej, która może zająć miejsce Nowej Wsi w przypadku, gdy Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa nie uwzględni wniosku o budowę remizy. 

Sołtysi dowiedzieli się także, iż dzięki współpracy z Czarnkowsko-Trzcianecką Lokalną Grupą Działania, we Wrzącej ma powstać wiata z przystankiem rowerowym. 

Oprócz omówienia bieżącej sytuacji w sołectwach, włodarz wręczył podziękowania za udział w konkursie „Świąteczny Czas”.


To może Cię także zainteresować:

Źródło: trzcianka.pl

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

Podoba Ci się to, co robimy?

Postaw nam kawę, a będziemy pracować jeszcze lepiej :)

Przeczytaj także:

DDWLKP.pl PCH24.info PCT24.pl PMI24.info PNT24.info POB24.info PP24.info.pl PSZ24.info PZL24.info

© 2012 - 2017 Dzień Dobry Wielkopolsko. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Logotypy Dzień Dobry Wielkopolsko, PCT24.pl, PSZ24.info, PZL24.info, PCH24.info, PMI24.info, PNT24.info, POB24.info, PP24.info.pl, Chcę być FIT, Skuteczna Reklama Lokalna są znakami powiązanymi z Portalem Dzień Dobry Wielkopolsko oraz jego wydawcą ROZWOJOWI.com, którego są własnością. Mogą być wykorzystywane w celach zgodnych z przeznaczeniem i za zgodą wydawcy. Użytkowanie portalu oznacza zgodę na jego Regulamin oraz Politykę Prywatności.

Używamy plików cookie, żeby ułatwić Ci korzystanie z portalu. Dowiedz się więcej o celu ich używania w naszej Polityce Prywatności i Regulaminie Portalu.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki