Chodnik w Romanowie jeszcze w kwietniu

Obejrzyj galerię (Liczba zdjęć: 4)

 

Trwają ostatnie prace związane z budową chodnika w Romanowie Dolnym. Firma, która realizuje inwestycje, do końca kwietnia zakończy wszelkie działania. Mieszkańcy już teraz są zadowoleni z efektów.

REKLAMA

- Jak to mówią „miód malina”. Teraz to możemy sobie spacerować – mówi Roman, mieszkaniec wsi.

Chodnik jest wykonany z kostki typu polbruk. Inwestor podczas prac nie zapomniał o wjazdach na posesje mieszkańców. Wykonawca ułożył również nawierzchnię w miejscach, gdzie mieszkańcy wjeżdżają na swoje działki. Mimo przesunięcia daty odbioru, teraz jest już pewne, że prace zakończą się w niedługim czasie.

- Zaawansowanie prac jest duże. Jestem przekonany, że firma do końca kwietnia wykona swoje zamierzenia, i w pełni wywiąże się z obowiązków – mówi Jan Antkowiak z Zarządu Dróg Powiatowych w Czarnkowie.

Prace w Romanowie Dolnym rozpoczęły się pod koniec ubiegłego roku. Na początku zakres prac obejmował przygotowanie terenu pod budowę oraz roboty w zakresie dróg pieszych, nawierzchni dróg, prace odwadniające oraz instalowanie znaków drogowych.

- Bezpieczeństwo w Romanowie Dolnym nareszcie się poprawi. Cieszę się, że długo wyczekiwana inwestycja doszła do skutku. W końcu mieszkańcy mają chodnik z prawdziwego zdarzenia – mówi Tadeusz Teterus, starosta czarnkowsko-trzcianecki.

Inwestycję od samego początku nadzoruje Zarząd Dróg Powiatowych. Chodnik przy drodze powiatowej nar 1209P w Romanowie Dolnym jest najdroższą inwestycją chodnikową, którą powiat rozpoczął w poprzednim roku. Długość chodnika wynosi ponad kilometr. Całość inwestycji to koszt prawie 700 tysięcy złotych.

 

To może Cię także zainteresować:

Źródło: czarnkowsko-trzcianecki.pl | Aleksandra Lipiec Starostwo Powiatowe w Czarnkowie | foto: czarnkowsko-trzcianecki.pl

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

Podoba Ci się to, co robimy?

Postaw nam kawę, a będziemy pracować jeszcze lepiej :)

Przeczytaj także:

DDWLKP.pl PCH24.info PCT24.pl PMI24.info PNT24.info POB24.info PP24.info.pl PSZ24.info PZL24.info

© 2012 - 2017 Dzień Dobry Wielkopolsko. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Logotypy Dzień Dobry Wielkopolsko, PCT24.pl, PSZ24.info, PZL24.info, PCH24.info, PMI24.info, PNT24.info, POB24.info, PP24.info.pl, Chcę być FIT, Skuteczna Reklama Lokalna są znakami powiązanymi z Portalem Dzień Dobry Wielkopolsko oraz jego wydawcą ROZWOJOWI.com, którego są własnością. Mogą być wykorzystywane w celach zgodnych z przeznaczeniem i za zgodą wydawcy. Użytkowanie portalu oznacza zgodę na jego Regulamin oraz Politykę Prywatności.

Używamy plików cookie, żeby ułatwić Ci korzystanie z portalu. Dowiedz się więcej o celu ich używania w naszej Polityce Prywatności i Regulaminie Portalu.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki