Ciekawe ferie w gębickiej bibliotece

Obejrzyj galerię (Liczba zdjęć: 2)

 

Podczas minionych ferii Biblioteka Publiczna w Gębicach zajęła się organizacją czasu wolnego dla dzieci z miejscowości oraz jej okolic. Z tego powodu odbyło się wiele inicjatyw, które cieszyły się zauważalną frekwencją.

REKLAMA

Nie da się ukryć, że pomimo łatwego dostępu do wiadomości w internecie, biblioteka nadal stanowi kopalnię wiedzy, będąc przy tym miejscem chętnie odwiedzanym przez wielu ludzi.W minionych feriach dało się to szczególnie zauważyć w Bibliotece Publicznej w Gębicach, gdzie zorganizowano wiele inicjatyw zajmujących dzieciom czas wolny. 

W pierwszym tygodniu ferii, dnia 27 stycznia 2020 roku, gościem Biblioteki Publicznej w Gębicach był Karol Masztalerz. To nastoletni odkrywca gwiazdy zmiennej, który na spotkanie z dziećmi przyjechał aż z Nowego Tomyśla. Podczas swojego spotkania, Karol opowiadał o własnym odkryciu, astrofotografii, pierwszym samochodzie w kosmosie i wielu innych ciekawych rzeczach. Kolejnego dnia w Bibliotece Publicznej w Gębicach pojawiła się Klaudia Kubis, która w ramach warsztatów fotograficznych zgłębiła temat wykonywania zdjęć. Klaudia przekazała dzieciom dużą ilość wiedzy na temat budowy aparatu oraz organizowania profesjonalnych sesji zdjęciowych. 

Kolejny tydzień ferii rozpoczęto od przeglądu książek najpopularniejszych You Tuberów w Polsce. Czytelnicy mieli okazję do przejrzenia utworów wydanych niedawno przez twórców takich, jak Krzysztof Gonciarz, Tomasz Działowy, czy prowadzący kanał G.F. Darwin. Kolejnego dnia zorganizowano głośne czytanie bajek, które poprowadziła Monika Pertek-Koprowska. Udział w nim wzięły dzieci z Prywatnego Przedszkola „Mali Odkrywcy” w Gębicach. 

Ostatnią zorganizowaną w ferie inicjatywą było wspomnienie wysłania pierwszego samochodu w kosmos. Spotkanie poprowadził Sławomir Matz – pracownik Biblioteki Publicznej w Gębicach, który powiedział nieco więcej o powodach, dla których samochód znalazł się w przestrzeni kosmicznej.


To może Cię także zainteresować:

Źródło: Biblioteka Publiczna Gminy Czarnków

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

Podoba Ci się to, co robimy?

Postaw nam kawę, a będziemy pracować jeszcze lepiej :)

Przeczytaj także:

DDWLKP.pl PCH24.info PCT24.pl PMI24.info PNT24.info POB24.info PP24.info.pl PSZ24.info PZL24.info

© 2012 - 2017 Dzień Dobry Wielkopolsko. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Logotypy Dzień Dobry Wielkopolsko, PCT24.pl, PSZ24.info, PZL24.info, PCH24.info, PMI24.info, PNT24.info, POB24.info, PP24.info.pl, Chcę być FIT, Skuteczna Reklama Lokalna są znakami powiązanymi z Portalem Dzień Dobry Wielkopolsko oraz jego wydawcą ROZWOJOWI.com, którego są własnością. Mogą być wykorzystywane w celach zgodnych z przeznaczeniem i za zgodą wydawcy. Użytkowanie portalu oznacza zgodę na jego Regulamin oraz Politykę Prywatności.

Używamy plików cookie, żeby ułatwić Ci korzystanie z portalu. Dowiedz się więcej o celu ich używania w naszej Polityce Prywatności i Regulaminie Portalu.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki