Co zmieniła ustawa hazardowa w Polsce?

15.02.2020

Jeszcze do niedawna na polskim rynku istniało kilkadziesiąt zakładów bukmacherskich. Dziś funkcjonuje ich zaledwie paręniaście. Różnią się między sobą ofertą, promocjami, kursami, a także ilością punktów stacjonarnych. Co decyduje, że tak chętnie korzystamy z ich usług?

REKLAMA

1 lipca 2017 roku jest jedną z najważniejszych dat dla polskiego rynku bukmacherskiego. Wtedy to – za sprawą nowelizacji ustawy – zaczęły obowiązywać przepisy w myśl których każdy podmiot, by zyskać status legalnego organizatora zakładów wzajemnych w Polsce, musi uzyskać licencję Ministerstwa Finansów. W ten sposób szara strefa zaczęła się kurczyć.


Bukmacherka stacjonarnie i internetowo

Zacznijmy od kwestii podstawowej – każdy podmiot mający stacjonarny punkt przyjęć zakładów, działa w naszym kraju legalnie. Sprawa komplikuje się w przypadku tych działających w internecie. Warto więc wiedzieć, który jest legalny oraz jaki bukmacher ma w ofercie grę bez podatku.  Obstawiając bowiem u firm, które łamią prawo, narażamy się na wysokie kary finansowe. Zanim więc zaangażujemy się w tę jedną z najbardziej popularnych rozrywek w historii ludzkości, warto zerknąć na stronę Ministerstwa Finansów.


Popularność zakładów sportowych

Form zakładów jest wiele – najbardziej rozwinięta jest jednak gałąź zakładów sportowych. Dla siebie znajdą coś zarówno znawcy najpopularniejszych dyscyplin takich jak piłka nożna, koszykówka czy siatkówka, ale również mniej znanych, jak krykiet czy snooker. Możemy więc obstawiać tysiące wydarzeń. Do tego wybierać możemy w rodzajach – tych również jest bardzo dużo. Możemy je między innymi podzielić pod względem ilości wydarzeń na kuponie, pod względem czasu, jaki pozostał do rozliczenia zakładu lub pod względem ilości rozwiązań. Wśród najpopularniejszych możemy wymienić pojedyncze i wielokrotne oraz krótko i długoterminowe. Poza tym są też zakład specjalne na mniej standardowe zdarzenia. Co ciekawe, u większości bukmacherów możemy nie tylko obstawić kto wygra – na przykład w przypadku piłki nożnej możemy wytypować wynik spotkania, liczbę strzelonych goli, postawić na konkretnych strzelców, podać wyniki pierwszej, jak i drugiej połowy, a nawet liczbę żółtych i czerwonych kartek.

Warto jednak podkreślić, że z ofert zakładów bukmacherskich mogą korzystać jedynie pełnoletni obywatele RP. I nie oszukujmy się – nawet, jeśli mamy wymagany wiek, nie jest to rozrywka dla każdego. Aby brać udział w zakładach trzeba być przede wszystkim rozważnym. Z kolei, aby odnosić sukcesy, wypadałoby mieć umysł ścisły. Tak, tak oczywiście – można obstawiać „na czuja”. Metoda ta jednak nie sprawdzi na dłuższą metę. Wtedy bowiem konieczna jest odpowiednia strategia, analityczne myślenie i zrozumienie, co odzwierciedlają kursy w kontekście prawdopodobieństwa. Naszymi najlepszymi przyjaciółkami powinny więc stać się liczby oraz wszelkie działania z nimi związane. Osobom, które z matematyką od zawsze były na bakier, raczej nie polecamy obstawiania w zakładach bukmacherskich – chyba, że traktują to wyłącznie, jak świetną zabawę.


Źródło:

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

Podoba Ci się to, co robimy?

Postaw nam kawę, a będziemy pracować jeszcze lepiej :)

Przeczytaj także:

DDWLKP.pl PCH24.info PCT24.pl PMI24.info PNT24.info POB24.info PP24.info.pl PSZ24.info PZL24.info

© 2012 - 2017 Dzień Dobry Wielkopolsko. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Logotypy Dzień Dobry Wielkopolsko, PCT24.pl, PSZ24.info, PZL24.info, PCH24.info, PMI24.info, PNT24.info, POB24.info, PP24.info.pl, Chcę być FIT, Skuteczna Reklama Lokalna są znakami powiązanymi z Portalem Dzień Dobry Wielkopolsko oraz jego wydawcą ROZWOJOWI.com, którego są własnością. Mogą być wykorzystywane w celach zgodnych z przeznaczeniem i za zgodą wydawcy. Użytkowanie portalu oznacza zgodę na jego Regulamin oraz Politykę Prywatności.

Używamy plików cookie, żeby ułatwić Ci korzystanie z portalu. Dowiedz się więcej o celu ich używania w naszej Polityce Prywatności i Regulaminie Portalu.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki