Ćwiczenia z zakresu ratownictwa wodno-lodowego w Trzciance

Jak każdego roku w okresie zimowym strażacy z Jednostki Ratowniczo Gaśniczej w Trzciance w ramach doskonalenia zawodowego szlifowali swoje umiejętności z zakresu ratownictwa wodno-lodowego.

REKLAMA

Ćwiczenia polegały na podejmowania osób, pod którymi załamał się lód, udzielanie kwalifikowanej pierwszej pomocy oraz organizacja łączności w trakcie działań. 

Doskonalenie podzielone było na dwie części: pierwsza teoretyczna odbywała się w świetlicy JRG, w trakcie której strażacy przypominali sobie m.in. właściwości fizyczne lodu, organizację i bezpieczeństwo akcji ratowniczej oraz techniki poruszania się na lodzie. 

W terenie natomiast doskonalili metody podejmowania poszkodowanych oraz samoratowanie. 

Cykl doskonalenia podsumowany został sprawdzeniem nabytych umiejętności i utrwalonej wiedzy podczas ćwiczeń, które odbyły się na jeziorach Sarcz oraz Długie w dniach 11,12 i 16 lutego 2021 r.


To może Cię także zainteresować:

Źródło: KPPSP w Czarnkowie / Opracował: asp. sztab. Damian Majewski Zdjęcia: JRG Trzcianka

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

Podoba Ci się to, co robimy?

Postaw nam kawę, a będziemy pracować jeszcze lepiej :)

Przeczytaj także:

DDWLKP.pl PCH24.info PCT24.pl PMI24.info PNT24.info POB24.info PP24.info.pl PSZ24.info PZL24.info

© 2012 - 2017 Dzień Dobry Wielkopolsko. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Logotypy Dzień Dobry Wielkopolsko, PCT24.pl, PSZ24.info, PZL24.info, PCH24.info, PMI24.info, PNT24.info, POB24.info, PP24.info.pl, Chcę być FIT, Skuteczna Reklama Lokalna są znakami powiązanymi z Portalem Dzień Dobry Wielkopolsko oraz jego wydawcą ROZWOJOWI.com, którego są własnością. Mogą być wykorzystywane w celach zgodnych z przeznaczeniem i za zgodą wydawcy. Użytkowanie portalu oznacza zgodę na jego Regulamin oraz Politykę Prywatności.

Używamy plików cookie, żeby ułatwić Ci korzystanie z portalu. Dowiedz się więcej o celu ich używania w naszej Polityce Prywatności i Regulaminie Portalu.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki