Cykady zaśpiewały w Pile

05.09.2012

31 sierpnia br., w Regionalnym Centrum Kultury w Pile odbyły się XIII Prezentacje Dorobku Artystycznego Ludzi III Wieku. Ich organizatorem, od samego początku jest Zarząd Oddziału Okręgowego Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Pile, zrzeszający w sumie 10 tysięcy członków.

REKLAMA

Przedsięwzięcie corocznie cieszy się dużym zainteresowaniem, nie tylko wśród docelowego grona odbiorców, ale również wśród przedstawicieli miejskich i gminnych samorządów , którzy zawsze licznie uczestniczą w świecie seniorów.

Nie inaczej było i tym razem. Widownia po raz kolejny wypełniona była po brzegi. Atrakcje na przybyłych gości czekały nie tylko na scenie. Również w holu działo się naprawdę sporo. Tutaj swoje prace z zakresu: malarstwa, rzeźby, metaloplastyki, gobeliniarstwa,dziewiarstwa, koronkarstwa, wyrobów ze słomy, wosku, wełny i różnego rodzaju haftów, prezentowali seniorzy z większości kół terenowych wchodzących w skład Okręgu Pilskiego. Jak co roku, seniorzy mogli również skorzystać z punktu medycznego, gdzie dokonywano pomiaru ciśnienia i poziomu cukru, a także udzielano wskazówek odnośnie pielęgnacji skóry.

Podczas tak ważnego wydarzenia nie mogło zabraknąć przedstawicieli trzcianeckiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów. Nasz Oddział Rejonowy reprezentowany był przez zespół wokalno – muzyczny „CYKADY”. Trzcianeccy seniorzy wspaniale zaprezentowali się na scenie. Burza oklasków po zakończonym występie była najlepszym miernikiem atrakcyjności koncertu. Swoje wyrazy uznania reprezentantom Trzcianki osobiście przekazała Grażyna Kasperczak – zastępca Burmistrza Trzcianki, która również uczestniczyła w tegorocznym Przeglądzie. Serdecznie dziękujemy seniorom za wspaniałą promocję Trzcianki.

Źródło: trzcianka.pl

Przeczytaj także:

© 2012 - 2021 PCT24.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Logotyp PCT24.pl jest znakiem powiązanym z Portalem PCT24.pl oraz jego wydawcą ROZWOJOWI.com, którego jest własnością. Może być wykorzystywany w celach zgodnych z przeznaczeniem i za zgodą wydawcy.
Użytkowanie portalu oznacza zgodę na jego Regulamin oraz Politykę Prywatności.

Używamy plików cookie, żeby ułatwić Ci korzystanie z portalu. Dowiedz się więcej o celu ich używania w naszej Polityce Prywatności i Regulaminie Portalu.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki