Czarnków stolicą rolnictwa

Obejrzyj galerię (Liczba zdjęć: 39)

 

Wystawcy z całego regionu, nowoczesne technologie rolnicze, konkurs na najpiękniejszego konia oraz świetna zabawa. W Czarnkowie po raz kolejny odbyły się AgroTargi z rodziną. Wydarzenie przyciągnęło tłumy.

REKLAMA

- Na co dzień hoduję bydło, ale przyjechałem tu zobaczyć nowe maszyny rolnicze, ponieważ my rolnicy już przygotowujemy się do tegorocznych żniw. Chciałem dowiedzieć się o nowościach na rynku rolniczym i znalazłem wiele interesujących mnie informacji – mówi Paweł, rolnik spod Złotowa.

- Rozglądamy się z żoną za kosiarką. Muszę powiedzieć, że chyba się dziś na coś zdecydujemy – mówi Marek z Czarnkowa.

Od samego początku stawiano na rozwój, na rozsądną i konstruktywną współpracę ze środowiskiem, a także na edukację. AgroTargi, które mają wieloletnią tradycję, przyciągnęły wielu rolników i ich rodziny. W niedzielę Czarnków stał się stolicą rolnictwa. Podczas wydarzenia nie brakowało pokazów maszyn rolniczych, wystawców z całego regionu oraz wielu atrakcji przygotowanych przez organizatorów.

- Raz do roku staramy się zorganizować rolnicze centrum wystawiennicze. Nie brakuje nowoczesnych technologii, urządzeń. Cieszymy się, że wydarzenie przyciąga tak wielu zainteresowanych, bo wiemy, że przygotowania do tej imprezy nie idą na marne. Dziękuję za pomoc w organizacji wszystkim osobom, które włączyły się w tegoroczną edycję – mówi Tadeusz Teterus, starosta czarnkowsko-trzcianecki.

Już po raz jedenasty, na placu Wolności i placu Targowym, odbyła się największa impreza rolnicza na terenie powiatu czarnkowsko-trzcianeckiego. Nie zabrakło kiermaszu produktu lokalnego czyli wystawców, którzy oferowali ręcznie robioną biżuterię, witraże czy rzeźby.

- Jesteśmy ze swoim stoiskiem pierwszy raz na AgroTargach. Oferujemy rękodzieło, którym ja osobiście się interesuję. Od dawna maluję obrazy, teraz dodatkowo wykonuję m.in. lalki, maskotki czy koszyki. To ogromna satysfakcja, kiedy moje prace podobają się odwiedzającym nasze stoisko - mówi Henryka Schiller z Szamotuł.

Spotkanie rodzinne w Czarnkowie od wielu lat opiera się na założeniu, aby łączyć miasto z wsią. W ciągu kilku godzin odwiedzający targi mają okazję wymienić się doświadczeniami, porozmawiać na tematy związane z ich ciężką pracą. Organizatorzy zapewnili wiele atrakcji przybyłym gościom. Na scenie na placu Wolności odbywały się występy artystów z Młodzieżowego Domu Kultury w Trzciance, Gminnego Ośrodka Kultury w Lubaszu, przedstawicieli Gminy Czarnków oraz Miejsko-Gminnych Ośrodków Kultury z Krzyża Wielkopolskiego i Wielenia. Była Młodzieżowa Kapela Dudziarska z Połajewa oraz koncert kapeli „Szczuny z Sulęcinka”.

W tym samym czasie na placu Targowym można było zwiedzać stoiska targowe, promocyjne i oglądać maszyny rolnicze. Tam również odbywała się akcja „Drzewko za szkło”. Mieszkańcy, którzy przynieśli szklane opakowania otrzymywali ozdobne krzewy. Na targowisku można było obejrzeć pokaz grupy akrobatycznej Andrzeja Woźniaka na konikach polskich z Sierakowa.

Podczas tegorocznych AgroTargów z rodziną nie zabrakło rozmaitych konkursów. Najsmaczniejszą potrawą regionalną okazały się bitki wołowe przygotowane przez Sołectwo Zofiowo. Drugie miejsce to szczawiowa w wykonaniu stowarzyszenia „Zielono mi”. Ostatnie miejsce na podium zajął pstrąg z czystych wód przygotowany przez Grupę Odnowy Wsi Kuźniczka. Najlepszy tegoroczny deser to „Powiew świeżego lata”, czyli tort od sołectwa Sarbia-Sarbka. Jury zdecydowało, że drugie miejsce za ciasto „Leśna polana”, przygotowany przez Grupy Odnowy Wsi Kuźniczka – Koła Niezależnych Twórców Ziemi Wieleńskiej. Trzecie ale zaszczytne miejsce na podium zajęła wielopolska babka gotowana przygotowana przez Barbarę i Krzysztofa Kowal. Tłumnie obserwowano konkurs na najpiękniejszego konia AgroTargów 2018. Jury zadecydowało, że tegoroczną edycję konkursu wygra koń Baccara., którego właścicielem jest Monika Kochanowska – Podskarbi. Na drugim szczeblu podium znalazła się Rona i właściciel Andrzej Kesy. Za trzecie miejsce puchar ufundował starosta Tadeusz Teterus, a przyznano je Dewi i właścicielowi Marianowi Sell.

Rolniczej imprezie towarzyszyła akcja „Drugie życie” podczas której uczniowie z opiekunami z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Czarnkowie promowali ideę transplantacji.

 

To może Cię także zainteresować:

Źródło: czarnkowsko-trzcianecki.pl | Aleksandra Lipiec Starostwo Powiatowe w Czarnkowie | foto: czarnkowsko-trzcianecki.pl

Podoba Ci się to, co robimy?

Postaw nam kawę, a będziemy pracować jeszcze lepiej :)

Przeczytaj także:

DDWLKP.pl PCH24.info PCT24.pl PMI24.info PNT24.info POB24.info PP24.info.pl PSZ24.info PZL24.info

© 2012 - 2017 Dzień Dobry Wielkopolsko. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Logotypy Dzień Dobry Wielkopolsko, PCT24.pl, PSZ24.info, PZL24.info, PCH24.info, PMI24.info, PNT24.info, POB24.info, PP24.info.pl, Chcę być FIT, Skuteczna Reklama Lokalna są znakami powiązanymi z Portalem Dzień Dobry Wielkopolsko oraz jego wydawcą ROZWOJOWI.com, którego są własnością. Mogą być wykorzystywane w celach zgodnych z przeznaczeniem i za zgodą wydawcy. Użytkowanie portalu oznacza zgodę na jego Regulamin oraz Politykę Prywatności.

Używamy plików cookie, żeby ułatwić Ci korzystanie z portalu. Dowiedz się więcej o celu ich używania w naszej Polityce Prywatności i Regulaminie Portalu.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki