Czarnkowscy policjanci włączyli się do akcji "Mundur na rowerze"

Obejrzyj galerię (Liczba zdjęć: 1)

 

W minioną sobotę funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Czarnkowie wzięli udział w ogólnopolskiej akcji „Mundur na rowerze – Mundurowi Mundurowym”. Funkcjonariusze przejechali na rowerach z Czarnkowa do Szamotuł trasę liczącą 40 km, aby zebrać pieniądze na wsparcie policjanta i strażaka z Łodzi, którzy pod koniec ubiegłego roku zostali poszkodowani podczas wybuchu ładunku w mieszkaniu na łódzkich Bałutach.

REKLAMA

"Mundur ma rowerze” jest to nieformalna, koleżeńska grupa rowerowa zrzeszająca funkcjonariuszy różnych służb mundurowych z terenu całego kraju. Są to ludzie, których łączy nie tylko służba i rowerowa pasja, ale przede wszystkim chęć niesienia pomocy innym.

W tym roku mundurowi "kręcą kilometry” na leczenie i rehabilitację dwóch funkcjonariuszy z Łodzi: policjanta – st. sierż. Marcina Miniaka oraz strażaka – asp. sztab. Arkadiusza Dąbrowskiego. Obaj pod koniec 2017 roku doznali bardzo poważnych obrażeń ciała, podczas wybuchu w jednym z mieszkań na łódzkich Bałutach.

Trasa sztafety rozpoczęła się 22 maja w Białymstoku, a finał odbędzie się 30 czerwca br. w Łodzi. Prowadzi przez 133 miasta, a jej długość to 6130 km. W ramach akcji uczestnicy poszczególnych odcinków przekazują sobie dwie bransolety splecione z linki zwanej paracordem, symbolizujące sztafetową pałeczkę.

Dobrych serc nie zabrakło wśród czarnkowskich policjantów. W sobotę tj. 2 czerwca br. mundurowi pokonali wspólnie trasę liczącą 40 km, jadąc na rowerach z Czarnkowa do Szamotuł. Jak sami przyznali "było ciężko, ale niezapomniane chwile pozostaną na długo w ich pamięci”.

 

To może Cię także zainteresować:

Źródło: czarnkow.policja.gov.pl / mł. asp. Karolina Górzna-Kustra| foto: czarnkow.policja.gov.pl

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

Podoba Ci się to, co robimy?

Postaw nam kawę, a będziemy pracować jeszcze lepiej :)

Przeczytaj także:

DDWLKP.pl PCH24.info PCT24.pl PMI24.info PNT24.info POB24.info PP24.info.pl PSZ24.info PZL24.info

© 2012 - 2017 Dzień Dobry Wielkopolsko. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Logotypy Dzień Dobry Wielkopolsko, PCT24.pl, PSZ24.info, PZL24.info, PCH24.info, PMI24.info, PNT24.info, POB24.info, PP24.info.pl, Chcę być FIT, Skuteczna Reklama Lokalna są znakami powiązanymi z Portalem Dzień Dobry Wielkopolsko oraz jego wydawcą ROZWOJOWI.com, którego są własnością. Mogą być wykorzystywane w celach zgodnych z przeznaczeniem i za zgodą wydawcy. Użytkowanie portalu oznacza zgodę na jego Regulamin oraz Politykę Prywatności.

Używamy plików cookie, żeby ułatwić Ci korzystanie z portalu. Dowiedz się więcej o celu ich używania w naszej Polityce Prywatności i Regulaminie Portalu.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki