Czaruś Cup 2019 – piłka w najpiękniejszym wydaniu!

Obejrzyj galerię (Liczba zdjęć: 6)

 

Dziewiąta edycja, 15 zespołów, dwa dni zmagań i dwie kategorie wiekowe 2008 i 2010 lub młodsi. Tradycyjnie mnóstwo bramek, emocji i pysznych produktów Okręgowej spółdzielni Mleczarskiej z Czarnkowa. Na podium, tylko w różnej konfiguracji dwa dni z rzędu Noteć Czarnków i Football Academy Piła i gospodarze, a w wyrównaną stawkę drużyn uzupełniły Lech Poznań FA Trzcianka, Bambinis Trzcianka, Noteć Rosko i Akademie Reissa.

REKLAMA

Turniej ma swoją piękną historię, od kilku ostatnich edycji dedykowany zespołom z regionu, chociaż w klasyfikacji wszech czasów nadal prowadzi Lech Poznań przed poznańską Wartą. Czterokrotnie dzięki uczestniczeniu ekipy Unionu Berlin miał rangę międzynarodową. Do dzisiaj wspominany jest niesamowity poziom wyszkolenia technicznego zawodników z Niemiec, którzy jak pokazuję historia nigdy w Lubaszu nie wygrali. Niezmienne pozostają poza formułą i listą drużyn, zaangażowanie zawodników, moc wrażeń i fantastyczny smak zdrowych produktów partnera strategicznego Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej w Czarnkowie. Dokładając do tego współpracę Samorządu Gminy Lubasz, pomysłodawców Gminnego Klubu Sportowego Radwan oraz Gminnego Ośrodka Kultury chłopcy otrzymują sportowe upominki i okazałe trofea indywidualnie i drużynowo. 

Tegoroczna edycja przebiegła zgodnie z tradycją, czyli sprawnie, a dzięki licznemu gronu kibiców rodziców, wspieranych przez osoby wypoczywające nad lubaskim jeziorem, miała sporą liczbę widzów. Gospodarze w każdej kategorii wystawili do gry po dwa zespoły, co świadczy o dużym zainteresowaniu piłką wśród najmłodszych mieszkańców gminy, a patrząc na wyrównany poziom rozgrywek, w których uczestniczyły czołowe zespołu rejonu pilskiego można śmiało pochwalić poziom sportowy wszystkich zespołów i docenić pracę trenerów. 

Duże słowa podziękowania i uznania kierujemy do pana sędziego Daniela Opasa, chłopców z Armii Czarusia oraz ratowników Adriana i Krzysztofa Orłowskich, którzy na szczęście nie mieli dużo pracy. 

Chłopcy dzięki wsparciu PZU i pani Natalii Kazińskiej byli również odpowiednio zabezpieczeni w trakcie gry. W trakcie rozgrywek obecni byli pracownicy Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej pan Marek i pani Monika, a w towarzystwie najbliższych pojawiła się również pani prezes Zofia Just. 

Kolejna edycja, jubileuszowa dziesiąta za rok, aspirację organizatorów i partnerów sięgają wydarzenia o skali międzynarodowej. Czy tak będzie? Zobaczymy. Jedno jest pewne Czaruś Cup to piłka nożna w najpiękniejszym dziecięcym wydaniu!


To może Cię także zainteresować:

Źródło: Szymon Szwed / Gminny Ośrodek Kultury w Lubaszu

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

Podoba Ci się to, co robimy?

Postaw nam kawę, a będziemy pracować jeszcze lepiej :)

Przeczytaj także:

DDWLKP.pl PCH24.info PCT24.pl PMI24.info PNT24.info POB24.info PP24.info.pl PSZ24.info PZL24.info

© 2012 - 2017 Dzień Dobry Wielkopolsko. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Logotypy Dzień Dobry Wielkopolsko, PCT24.pl, PSZ24.info, PZL24.info, PCH24.info, PMI24.info, PNT24.info, POB24.info, PP24.info.pl, Chcę być FIT, Skuteczna Reklama Lokalna są znakami powiązanymi z Portalem Dzień Dobry Wielkopolsko oraz jego wydawcą ROZWOJOWI.com, którego są własnością. Mogą być wykorzystywane w celach zgodnych z przeznaczeniem i za zgodą wydawcy. Użytkowanie portalu oznacza zgodę na jego Regulamin oraz Politykę Prywatności.

Używamy plików cookie, żeby ułatwić Ci korzystanie z portalu. Dowiedz się więcej o celu ich używania w naszej Polityce Prywatności i Regulaminie Portalu.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki