Czaruś pojechał do Szamotuł i Wronek

Obejrzyj galerię (Liczba zdjęć: 29)

 

Dwa dni piłkarskich zmagań, kategorie wiekowe Młodzik i Orlik, ponad 120-stu młodych zawodników, niesamowity upał i pyszne produkty Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej z Czarnkowa. Tak wyglądała jedenasta edycja turnieju Czaruś Cup w Lubaszu.

REKLAMA

Rozgrywki pierwszy raz miały miejsce w 2010 roku, poza stroną sportową, równie ważna była postawa fair-play, nigdy nie było wpisowego dla zespołów, a wśród uczestników rywalizowali, miedzy innymi obecni Reprezentaci Polski w młodzieżowych kategoriach wiekowych i kilku zawodników, występujących na boiskach Ekstraklasy. Pomysłodawcami są działacze Gminnego Klubu Sportowego Radwan Lubasz, którzy od zawsze mogli liczyć na wsparcie Samorządu i sponsora Tytularnego OSM Czarnków. 

W tegorocznej edycji, trochę odmiennej od wcześniejszych, ze względu na sytuacje w kraju, sobota przeznaczona była dla zawodników z rocznika 2008 i młodsi czyli Młodzik, zawody rozegrano na stadionie. Niedzielną areną zmagań był kompleks Orlik, a optymalny wiek dla zawodników i zawodniczek był rocznik 2010 i młodsi. 

Wszyscy uczestnicy otrzymali getry sportowe, posiłek regeneracyjny, dla najlepszego zespołu przewidziano okazały puchar, a głosami trenerów wybrano Najlepszego Zawodnika i Bramkarza. 

Niezbędnym okazało się również zainstalowanie kurtyny wodnej, bez której zawodów nie udałoby się przeprowadzić. 

Najlepsi w gronie sobotnich drużyn okazali się zawodnicy SPN Szamotuły, drugie miejsce przypadło Błękitnym Wronki, trzecie Noteci Rosko, a tuż za podium uplasowali się gospodarze. 

Niedzielne granie dostarczyło ogromnych emocji, licznie zgromadzonej publiczności. Ostatecznie tryumfowali chłopcy z Wronek, przed Czarnkowem i Lubaszem, a stawkę drużyn uzupełniły Akademia Reissa Piła, Football Academy Piła i Lubuszanin Trzcianka. 

Przerywnikiem było spotkanie najmłodszych dzieci, trenujących w lubaskiej grupie Skrzat. 

Słowa podziękowania dla sędziów Daniela Opasa i Wojciecha Michalaka, opieki medycznej Krzysztofa Orłowskiego i Kamila Udzika oraz młodych mieszkańców Gminy Lubasz, którzy pomogli realizatorom Gminnemu Ośrodkowi Kultury i Klubowi Radwan przeprowadzić turniej Czaruś Cup. 

O planach przyszłorocznej edycji wspominali, obecni na rozgrywkach Przewodnicząca Rady Gminy Lubasz Żaneta Andrzejewska, Zastępca Wójta Grażyna Graj oraz Wójt Gminy Lubasz Marcin Filoda. Od 2010 roku, niezmiennie, uczestnicy, kibice i rodzice, mogą zachwycać się fantastycznymi i zdrowymi produktami OSM Czarnków. Czaruś Cup to niezapomniany piłkarski deser!


To może Cię także zainteresować:

Źródło: Szymon Szwed/ Gminny Ośrodek Kultury w Lubaszu / fot. Gracjan Dąbkowski

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

Podoba Ci się to, co robimy?

Postaw nam kawę, a będziemy pracować jeszcze lepiej :)

Przeczytaj także:

DDWLKP.pl PCH24.info PCT24.pl PMI24.info PNT24.info POB24.info PP24.info.pl PSZ24.info PZL24.info

© 2012 - 2017 Dzień Dobry Wielkopolsko. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Logotypy Dzień Dobry Wielkopolsko, PCT24.pl, PSZ24.info, PZL24.info, PCH24.info, PMI24.info, PNT24.info, POB24.info, PP24.info.pl, Chcę być FIT, Skuteczna Reklama Lokalna są znakami powiązanymi z Portalem Dzień Dobry Wielkopolsko oraz jego wydawcą ROZWOJOWI.com, którego są własnością. Mogą być wykorzystywane w celach zgodnych z przeznaczeniem i za zgodą wydawcy. Użytkowanie portalu oznacza zgodę na jego Regulamin oraz Politykę Prywatności.

Używamy plików cookie, żeby ułatwić Ci korzystanie z portalu. Dowiedz się więcej o celu ich używania w naszej Polityce Prywatności i Regulaminie Portalu.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki