Czas pożegnań

Obejrzyj galerię (Liczba zdjęć: 2)

 

W dniu 23 sierpnia 2021 roku w Wieleniu odbyło się uroczyste pożegnanie odchodzących na zasłużoną emeryturę: Teresy Mąki – dyrektora Gminnego Przedszkola w Wieleniu, Reginy Czajki – Głównej księgowej Samorządowej Administracji Oświatowej w Wieleniu oraz Anny Paniączyk – ustępującej dyrektor Szkoły Podstawowej im. Powstańców Wielkopolskich w Miałach.

REKLAMA

Podczas doniosłej uroczystości wieleński samorząd był reprezentowany przez Elżbietę Rybarczyk Burmistrz Wielenia oraz dyrektora Samorządowej Administracji Oświatowej w Wieleniu Przemysław Grześkowiak. Na uroczystość przybyli również dyrektorzy, wicedyrektorzy oraz pracownicy administracji placówek oświatowych gminy Wieleń. Burmistrz Wielenia dziękowała Pani Teresie Mące i Pani Reginie Czajce za wieloletnią pracę na rzecz wieleńskiej oświaty. Na ręce Pani Anny Paniączyk popłynęły podziękowania za 5 lat zarządzania Szkołą Podstawową w Miałach. Pożegnanie było okazją do przypomnienia kilku znaczących faktów z kariery zawodowej Pań.

Pani Teresa Mąka w latach 1976 - 1982 była słuchaczem Studium Wychowania Przedszkolnego w Trzciance. W trakcie nauki została zatrudniona na czas określony jako nauczyciel wychowania przedszkolnego w Rosku. Na stałe związała się z wieleńską oświatą w lipcu 1982 roku, kiedy to została przyjęta do pracy w Zbiorczej Szkole Gminnej w Wieleniu – Państwowym Przedszkolu w Rosku. Szlify nauczycielskie zdobywała pod okiem Pani Stanisławy Guziewicz. Od 1 lutego 1991 roku do 31 sierpnia 2012 roku pełniła funkcję dyrektora Gminnego Przedszkola w Rosku. W 1996 r. ukończyła w Wyższej Szkole Pedagogicznej w Słupsku studia wyższe zawodowe o specjalności Pedagogika wczesnoszkolna z przedszkolną. Tytuł magistra w zakresie Pedagogiki uzyskała w 2001r. na Pomorskiej Akademii Pedagogicznej w Słupsku. Wielkopolski Kurator Oświaty w Poznaniu w marcu 2004 roku nadał dyrektor Mące stopień nauczyciela dyplomowanego. W związku ze zmianami organizacyjnymi od 1 września 2012 roku została zatrudniona jako nauczyciel Gminnego Przedszkola w Wieleniu, pełniąc jednocześnie funkcję wicedyrektora. W wyniku wygranego konkursu na stanowisko dyrektora, kierowała Gminnym Przedszkolem w Wieleniu od sierpnia 2017 roku do sierpnia 2021 roku. Należy w tym miejscu wspomnieć również, iż Pani Teresa Mąka była gorącym orędownikiem powstania w Wieleniu pierwszego w historii gminy żłobka, którego dyrektorem została 1 kwietnia 2021 roku.

Pani Regina Czajka swoją karierę zawodową związała z administracją oświatową 1 września 1981 roku, kiedy to została zatrudniona w Zbiorczej Szkole Gminnej w Wieleniu na stanowisku referenta ds. księgowości. We wrześniu 1983 roku zostało Pani Czajce powierzone stanowisko samodzielnego referenta ds. finansowych. W związku ze zmianami organizacyjnym 1 października 1984 roku została zatrudniona na stanowisku starszego księgowego w Zespole Ekonomiczno - Administracyjnym Szkół w Wieleniu. Od 1 lutego 1993 roku do 31 grudnia 1995 roku pełniła w tym zespole funkcję Głównego księgowego. 1 stycznia 1996 roku została zatrudniona na stanowisku Głównego księgowego w Samorządowej Administracji Oświatowej w Wieleniu, funkcję tę pełniła nieprzerwalnie przez okres 25 lat. W trakcie pracy zawodowej ukończyła studia licencjackie w Wyższej Szkole Biznesu w Pile na kierunku Zarządzanie i Marketing w zakresie Organizacja i kierownictwo, a następnie studia wyższe magisterskie na Uniwersytecie Szczecińskim na kierunku Zarządzanie i Marketing.

To uroczyste spotkanie było okazją do przypomnienia kilku faktów z dotychczasowej pracy pani Anny Paniączyk, która po ukończeniu Studium Nauczycielskiego w Szamotułach na kierunku Nauczanie początkowe z dniem 1 września 1987 roku została zatrudniona jako nauczyciel klas I-III w Szkole Podstawowej w Miałach. W roku 1997 roku uzyskała tytuł magistra na kierunku Pedagogika w zakresie reedukacji i opieki pedagogicznej na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. W trakcie pracy zawodowej podnosiła swoje kwalifikacje, czego efektem było ukończenie kursu kwalifikacyjnego w zakresie Wychowania do życia w rodzinie, studiów podyplomowych z Oligofrenopedagogiki oraz studiów podyplomowych w zakresie Organizacji i zarządzania instytucjami oświatowymi. Pani Paniączyk od października 2016 roku do końca sierpnia 2021 roku pełniła funkcję dyrektora Szkoły Podstawowej im. Powstańców Wielkopolskich w Miałach. Ustępująca Pani dyrektor z dniem 1 września będzie nadal pracowała jako nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej, realizując swoją największą pasję, którą jest nauczanie dzieci. Należy dodać, iż dzięki bardzo dobrej współpracy z wieleńskim samorządem, szkoła w okresie zarządzania przez panią dyrektor zmieniła swoje oblicze.

Na ręce odchodzących Pań popłynęły życzenia zdrowia, wszelkiej pomyślności, zadowolenia oraz realizacji własnych planów i zamierzeń na zasłużonych emeryturach. Natomiast Pani dyrektor z Miałów życzono sukcesów w dalszej pracy pedagogicznej oraz w życiu osobistym

 

To może Cię także zainteresować:

Źródło: Przemysław Grześkowiak SAO Wieleń

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

Przeczytaj także:

© 2012 - 2021 PCT24.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Logotyp PCT24.pl jest znakiem powiązanym z Portalem PCT24.pl oraz jego wydawcą ROZWOJOWI.com, którego jest własnością. Może być wykorzystywany w celach zgodnych z przeznaczeniem i za zgodą wydawcy.
Użytkowanie portalu oznacza zgodę na jego Regulamin oraz Politykę Prywatności.

Używamy plików cookie, żeby ułatwić Ci korzystanie z portalu. Dowiedz się więcej o celu ich używania w naszej Polityce Prywatności i Regulaminie Portalu.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki