Czujni seniorzy nie dali się oszukać

W miniony piątek kilkunastu mieszkańców naszego powiatu odebrało telefony od osób podających się za policjantów. "Fałszywi" funkcjonariusze opowiadali zmyśloną "historyjkę" o wypadku drogowym, który rzekomo spowodował krewny i prosili o pieniądze na pokrycie powstałych szkód. Na szczęście seniorzy wykazali się czujnością i nie dali się oszukać, dzięki temu nie stracili oszczędności swojego życia.

REKLAMA

Od wielu lat mundurowi z Komendy Powiatowej Policji w Czarnkowie prowadzą szereg działań profilaktycznych skierowanych do osób starszych. Ich celem jest uświadamianie i przekazywanie wiedzy na temat zagrożeń, jakie mogą spotkać seniorów w codziennym życiu, w tym związanych z oszustwami metodą "na wnuczka", czy "na policjanta". W tym celu funkcjonariusze nawiązali współpracę z różnymi podmiotami pozapolicyjnymi działającymi na terenie naszego powiatu, a także przygotowali materiały profilaktyczne, które rozdają mieszkańcom naszego powiatu. 

Niezmiernie cieszy nas fakt, że akcje prewencyjne przynoszą pozytywne efekty, ponieważ na terenie powiatu czarnkowsko-trzcianeckiego jest coraz mniej oszukanych seniorów. 

W miniony piątek, tj. 20 września br., 12 mieszkańców z Czarnkowa i Trzcianki odebrało telefony od osób podających się za policjantów. "Fałszywi" funkcjonariusze opowiadali swoim rozmówcom zmyśloną "historyjkę" o wypadku drogowym, który rzekomo spowodował krewny i prosili o pieniądze na pokrycie powstałych szkód. Żądane przez oszustów kwoty sięgały nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych. Na pochwałę zasługuje nie tylko fakt, że seniorzy nie dali się nabrać, ale również to, że o każdej próbie oszustwa niezwłocznie powiadomili policję. 

Policja apeluje o ostrożność w kontaktach z obcymi. Pamiętajmy, że Policja nigdy nie informuje o prowadzonych przez siebie sprawach telefonicznie! Nigdy też nie prosi o przekazanie jakichkolwiek pieniędzy!To może Cię także zainteresować:

Źródło: czarnkow.policja.gov.pl / Karolina Górzna-Kustra / fot. pixabay.com

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

Podoba Ci się to, co robimy?

Postaw nam kawę, a będziemy pracować jeszcze lepiej :)

Przeczytaj także:

DDWLKP.pl PCH24.info PCT24.pl PMI24.info PNT24.info POB24.info PP24.info.pl PSZ24.info PZL24.info

© 2012 - 2017 Dzień Dobry Wielkopolsko. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Logotypy Dzień Dobry Wielkopolsko, PCT24.pl, PSZ24.info, PZL24.info, PCH24.info, PMI24.info, PNT24.info, POB24.info, PP24.info.pl, Chcę być FIT, Skuteczna Reklama Lokalna są znakami powiązanymi z Portalem Dzień Dobry Wielkopolsko oraz jego wydawcą ROZWOJOWI.com, którego są własnością. Mogą być wykorzystywane w celach zgodnych z przeznaczeniem i za zgodą wydawcy. Użytkowanie portalu oznacza zgodę na jego Regulamin oraz Politykę Prywatności.

Używamy plików cookie, żeby ułatwić Ci korzystanie z portalu. Dowiedz się więcej o celu ich używania w naszej Polityce Prywatności i Regulaminie Portalu.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki