Czujnik dymu ostrzegł przed zbliżającą się tragedią

18 marca 2020 roku doszło do pożaru mieszkania w budynku wielorodzinnym w Trzciance. Po otrzymaniu zgłoszenia o zadymieniu na parterze, Dyżurny Operacyjny Powiatu niezwłocznie zadysponował do działań niezbędne siły i środki. Po dojeździe na miejsce okazało się, że w jednym z pomieszczeń doszło do niewielkiego pożaru materiałów tapicerskich oraz urządzenia elektrycznego.

REKLAMA

Właściwe kroki podjęte przez właściciela oraz pozostałych mieszkańców obiektu spowodowały, że pożar udało się szybko opanować i zapobiec jego dalszemu rozprzestrzenieniu. Ratownicy zabezpieczeni w sprzęt ochronny sprawdzili mieszkanie pod kątem występowania osób poszkodowanych czy innych zagrożeń, których nie stwierdzono. Przyczyną tego niefortunnego pożaru była awaria grzewczego urządzenia elektrycznego. 

Na zwrócenie uwagi zasługuje fakt, że w mieszkaniu, w którym doszło do pożaru zainstalowany był czujnik dymu, który to poprzez zadziałanie w porę powiadomił właściciela i pozwolił na bezpieczną ewakuację oraz powiadomienie służb ratowniczych. Jednoznacznie można stwierdzić, że po raz kolejny niewielkie urządzenie wykrywcze, jakim jest chociażby czujnik tlenku węgla lub dymu, pozwoliło na zminimalizowanie strat materialnych, a kto wie czy nie ocaliło coś o wiele cenniejszego.


To może Cię także zainteresować:

Źródło: KPPSP Czarnków / Opracowanie: st. kpt. Arkadiusz Żyliński

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

Podoba Ci się to, co robimy?

Postaw nam kawę, a będziemy pracować jeszcze lepiej :)

Przeczytaj także:

DDWLKP.pl PCH24.info PCT24.pl PMI24.info PNT24.info POB24.info PP24.info.pl PSZ24.info PZL24.info

© 2012 - 2017 Dzień Dobry Wielkopolsko. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Logotypy Dzień Dobry Wielkopolsko, PCT24.pl, PSZ24.info, PZL24.info, PCH24.info, PMI24.info, PNT24.info, POB24.info, PP24.info.pl, Chcę być FIT, Skuteczna Reklama Lokalna są znakami powiązanymi z Portalem Dzień Dobry Wielkopolsko oraz jego wydawcą ROZWOJOWI.com, którego są własnością. Mogą być wykorzystywane w celach zgodnych z przeznaczeniem i za zgodą wydawcy. Użytkowanie portalu oznacza zgodę na jego Regulamin oraz Politykę Prywatności.

Używamy plików cookie, żeby ułatwić Ci korzystanie z portalu. Dowiedz się więcej o celu ich używania w naszej Polityce Prywatności i Regulaminie Portalu.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki