Czym jest e-recepta i jak z niej korzystać? – praktyczny poradnik

Od 8 stycznia e-recepta zastąpi dotychczas wydawane u lekarza druki. Oprócz przekazania jej w formie wiadomości SMS lub e-mail, możliwe jest wystawienie wydruku informacyjnego, podobnego do klasycznej recepty.

REKLAMA

Elektroniczna forma recepty niesie za sobą szereg korzyści dla pacjentów. Możliwe będzie zrealizowanie jej w dowolnych aptekach bez obawy o utratę refundacji. Wyeliminowane zostaje też ryzyko nieczytelności recepty i błędnego odczytania jej przez farmaceutę. 

Krok po kroku 

1. Lekarz podczas wizyty wystawia e-receptę, na której pojawia się informacja o zapisanych lekach i ich dawkowaniu. 

2. Otrzymasz: 

a. Wiadomość SMS - z 4-cyfrowym kodem. W aptece konieczne jest podanie kodu oraz numeru PESEL – swojego lub osoby, w imieniu której realizujemy receptę 

lub

b. Wiadomość e-mail - z receptą w formacie PDF, którą można okazać na dowolnym urządzeniu podczas wizyty w aptece. Farmaceuta zeskanuje kod kreskowy z urządzenia 

lub 

c. NA PROŚBĘ PACJENTA zostanie wystawiony papierowy wydruk - przypomina dotychczasowe recepty. Będzie szczególnie pomocny dla osób, które nie mają możliwości odbioru recepty w formie elektronicznej. Znajduje się na nim kod kreskowy, nazwa zapisanego leku oraz informacja o dawkowaniu. Zapisany lek farmaceuta wyda na podstawie otrzymanego wydruku. 

Więcej informacji o e-recepcie znajduje się na stronie: www.pacjent.gov.pl/internetowe-konto-pacjenta/erecepta


To może Cię także zainteresować:

Źródło: Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Szamotułach

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

Podoba Ci się to, co robimy?

Postaw nam kawę, a będziemy pracować jeszcze lepiej :)

Przeczytaj także:

DDWLKP.pl PCH24.info PCT24.pl PMI24.info PNT24.info POB24.info PP24.info.pl PSZ24.info PZL24.info

© 2012 - 2017 Dzień Dobry Wielkopolsko. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Logotypy Dzień Dobry Wielkopolsko, PCT24.pl, PSZ24.info, PZL24.info, PCH24.info, PMI24.info, PNT24.info, POB24.info, PP24.info.pl, Chcę być FIT, Skuteczna Reklama Lokalna są znakami powiązanymi z Portalem Dzień Dobry Wielkopolsko oraz jego wydawcą ROZWOJOWI.com, którego są własnością. Mogą być wykorzystywane w celach zgodnych z przeznaczeniem i za zgodą wydawcy. Użytkowanie portalu oznacza zgodę na jego Regulamin oraz Politykę Prywatności.

Używamy plików cookie, żeby ułatwić Ci korzystanie z portalu. Dowiedz się więcej o celu ich używania w naszej Polityce Prywatności i Regulaminie Portalu.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki