Dni Gminy Lubasz 2019 – było gorąco!

Obejrzyj galerię (Liczba zdjęć: 40)

 

Tegoroczne święto łączyło to co sprawdzone z kilkoma nowymi pomysłami, na atrakcyjne spędzenie czasu. Były koncerty, konkursy, zawody. Wiele działo się poza Lubaszem, do wysokiej frekwencji przyczyniła się idealna pogoda. Najważniejszym celem organizatorów było stworzenie i zrealizowanie formuły "dla każdego coś miłego".

REKLAMA

Inauguracja miała miejsce już 3 sierpnia w Jędrzejewie i Stajkowie, za sprawą koncertów grupy "Adagio". Po ubiegłorocznej, jak się okazało trafnej, decyzji o organizacji wspólnie z radami sołeckimi muzycznych wydarzeń poza Lubaszem, w tym roku rozbudowano jeszcze ofertę o kilka eventów, ukazujących wyjątkowość miejscowości na terenie gminy. 

Poza zawodami strzeleckimi, jako sprawdzona formuła, pierwszy raz odbyły się w Goraju zawody łucznicze, a w kilku miejscowościach pojawili się uczestnicy zlotu motoryzacyjnego pojazdów z okresu PRL-u. To wydarzenie miało swoją premierę, a finałem rajdu był piknik przed lubaskim amfiteatrem w ramach którego zaprezentowało się blisko trzydzieści wyjątkowych okazów, pięknie odrestaurowanych i idealnie ukazujących niezapomniane czasu. Będzie kontynuacja o czym mówili zarówno organizatorzy jak i uczestnicy. 

Tradycyjnie w ramach corocznego święta rozbudowana była oferta rekreacyjno - sportowa. Swoją dziewiątą edycję miał turniej Czaruś Cup, ponownie w wersji dwudniowej i ponownie z udziałem sponsora strategicznego Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej w Czarnkowie. Na Orliku rywalizowało blisko 150 uczestników, a na podium znalazły się Noteć Czarnków, Football Academy Piła i Radwan Lubasz. 

W ramach działań sportowych rozegrano również turniej piłki siatkowej plażowej, dedykowany mieszkańcom gminy oraz wędkarskie otwarte zawody spławikowe. Najlepsi wyłowili ponad 6 kilogramów ryb, które tradycyjnie wróciły do wody. Nowością w ofercie dla ludzi aktywnych był cykl zajęć w ramach zdrowego tygodnia, zrealizowany od 5 do 9 sierpnia. O stałych porach odbywały się biegi, wyprawy rowerowe i nordicwalkingowe, zajęcia na workout parku oraz aerobic. 

Po cyklu wydarzeń zaplanowanych w terenie przyszła pora na imprezy plenerowe w amfiteatrze. W ramach koncertów przed publicznością zaprezentowali się uznani artyści z różnych muzycznych nurtów oraz utalentowani mieszkańcy gminy Lubasz. Sobotni wieczór rozpoczął się od występu zespołu "Póki co", następnie na scenie pojawił się "Mezo" wraz zespołem, a finał szaleństwa należał do ekipy "D-bomb". 

Niedzielne popołudnie rozpoczął spektakl teatru Katarynka "Morskie opowieści" połączony z warsztatami dla najmłodszych. Następnie wystąpiły talenty muzyczne i taneczne, uczennice szkoły podstawowej w Miłkowie, pod opieką pani instruktor Ewy Zagrodzkiej oraz utalentowany Sebastian Pawlaczyk. Na scenie, w niedzielne popołudnie pierwszy raz od kilku lat pojawił się również kabaret. "Czwarta Fala", którego skecze i piosenki biją rekordy popularności w internecie, porwał lubaską publiczność w zabawną podróż. 

Kolejnym nowym pomysłem, dedykowanym mieszkańcom był konkurs kulinarny na najlepszy wypiek drożdżowy. Komisja konkursowa miała nie lada słodki zawrót głowy, bo ciasta były przepyszne o czym również przekonała się publiczność podczas poczęstunku. Ostatecznie autorki trzech wypieków nagrodzono bonami.

Tradycyjnie przed koncertami gwiazd miał miejsce finał loterii współrealizowanej ze Stowarzyszenie Serce Dziecka i radą sołecką Lubasza. Swoich właścicieli znalazły rower, pralka, kuchenka i wiele innych fantów. 

Niedzielny wieczór należał do gwiazd disco polo i dance. Zespoły " Gesek" i "Freaky Boys" wspólnie z publicznością i zgodnie ze słowami swoich hitów bawili się niemal do białego rana. Niedzielne szaleństwa podsumowała zabawa taneczne z zespołem "Zena". 

Formalnie zakończenie imprez w ramach Dni Gminy Lubasz 2019 nastąpi podczas planowanej biesiady patriotycznej seniorów, a wcześniej w wersji plenerowej odbędzie się jeszcze kolejna edycja "Summer Revolution". 

W ramach wydarzeń miało miejsce jeszcze jedno, wyjątkowe jeśli chodzi o ciężar gatunkowy wydarzenie. Podczas piątkowej oficjalnej inauguracji corocznego święta, w pracowni "Sztuka z natury" odbyło się spotkanie dedykowane czytelnikom. Zaprezentowane zostały zapisy, twórczość wybitnych mieszkańców Lubasza, a całość podsumowała zapierająca dech w piersiach prezentacja zdjęć "Lubasz wczoraj i dziś" autorstwa pana Edmunda Cichowicza. Impreza w myśl hasła przewodniego "Ocalić od zapomnienia", zorganizowana została przez Bibliotekę Publiczną Gminy Lubasz imieniem księdza Antoniego Ludwiczaka. 

W imieniu organizatorów pragniemy bardzo serdecznie podziękować wszystkim zaangażowanym w realizację imprez i wydarzeń, służbom medycznym, porządkowym, strażakom, firmie Baltic Promotion, pracownikom Gminy i Gminnego Ośrodka Kultury w Lubaszu, instruktorom i animatorom. Dziękujemy również sponsorom firmie Plastmet, Steico, OSM Czarnków, Bank Spółdzielczy w Czarnkowie, Centrum Ubezpieczeń państwa Szymkowiak z Lubasza, Fundacji Amicis oraz wszystkim darczyńcom loterii, radnym i wójtowi Gminy Lubasz, sołtysom, sklepowi Celiko, wielobranżowemu z Lubasza, kwiaciarniom Artdeco, Euforia, Storczyk i Magnolia z Lubasza, firmie Ogrodo-Bruk państwa Ryżek, pani Natalii Kazińskiej i firmie PZU, Cafe 15, panu Maciejowi Przesłańskiemu państwu Przewdzięk za piękne krzewy i wystrój amfiteatru. Podziękowania również dla Kina Światowid w Czarnkowie. 

Szczególne i gorące podziękowania dla uczestników zawodów, konkursów i ogromnej liczby widzów na imprezach plenerowych, to dzięki Wam Dni Gminy Lubasz 2019 były wyjątkowe i mamy nadzieje, że każdy mógł znaleźć coś miłego dla siebie. 


Wyniki zawodów łuczniczych: 

Kinga Rusinek 28pkt. I m-ce. Nowina 

Anna Szmyt 25pkt. II m-ce. Stajkowo 

Wiesława Musiał 22pkt. III m-ce Sławno 

Przemysław Dykow 34pkt. Im-ce. Sławno 

Sebastian Chytry 29pkt. IIm-ce. Lubasz 

Roman Szmyt 29pkt. IIIm.-ce. Stajkowo 


Wyniki turnieju piłki siatkowej plażowej: 

1.Dorian Jarosz/Wiktoria Nowak 

2.Krystian Brożys/Jakub Brożys 

3.Grzegorz Michalak/Marcin Wieczorek 

4.Maciej Buśko/Piotr Filoda 


Wyniki zawodów strzeleckich: 

1. Roman Nowacki 

2. Robert Dymek 

3. Tomasz Ciastoń i Zuzanna Jankowiak 


Gratulujemy!


To może Cię także zainteresować:

Źródło: Szymon Szwed / Gminny Ośrodek Kultury w Lubaszu

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

Podoba Ci się to, co robimy?

Postaw nam kawę, a będziemy pracować jeszcze lepiej :)

Przeczytaj także:

DDWLKP.pl PCH24.info PCT24.pl PMI24.info PNT24.info POB24.info PP24.info.pl PSZ24.info PZL24.info

© 2012 - 2017 Dzień Dobry Wielkopolsko. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Logotypy Dzień Dobry Wielkopolsko, PCT24.pl, PSZ24.info, PZL24.info, PCH24.info, PMI24.info, PNT24.info, POB24.info, PP24.info.pl, Chcę być FIT, Skuteczna Reklama Lokalna są znakami powiązanymi z Portalem Dzień Dobry Wielkopolsko oraz jego wydawcą ROZWOJOWI.com, którego są własnością. Mogą być wykorzystywane w celach zgodnych z przeznaczeniem i za zgodą wydawcy. Użytkowanie portalu oznacza zgodę na jego Regulamin oraz Politykę Prywatności.

Używamy plików cookie, żeby ułatwić Ci korzystanie z portalu. Dowiedz się więcej o celu ich używania w naszej Polityce Prywatności i Regulaminie Portalu.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki