Drawsko i Wieleń partnerami wspólnego projektu

Współpraca jest fundamentem rozwoju w każdej dziedzinie życia, zwłaszcza w dobrze zaplanowanym działaniu marketingowym jakim jest promocja. Z jej znaczenia zdają sobie sprawę dobrze zarządzane samorządy, co w praktyce owocuje innowacyjnymi o globalnym zasięgu pomysłami. Dziś początkiem współpracy w zakresie promocji nadnoteckich obszarów z Międzynarodową Drogą Wodną E70 może pochwalić się Drawsko i Wieleń, których samorządy przystąpiły do realizacji partnerskiego projektu „Między Wieleniem a Drawskiem – rzeka Noteć dla mieszkańców i turystów”.

REKLAMA

Inauguracja pierwszego spotkania przedstawicieli obu regionów odbyła się 16 lutego w Urzędzie Miejskim w Wieleniu. Partnerski projekt na kwotę 210.910,50 zł ma charakter promocyjny, gdzie efektem docelowym jest dofinansowany w 85% z Programu Operacyjnego „Rybactwo i Morze” szereg działań, takich jak: wydawnictwa promocyjno-informacyjne (foldery turystyczne), filmy promujące, czy gadżety promocyjne. Wsparciem finansowym objęte zostaną również imprezy rekreacyjne charakteryzujące oba regiony – Gmina Wieleń „Targi Produktu Lokalnego” i Gmina Drawsko „Ryby, grzyby, las wokół nas”. W działania zostanie włączona Fundacja „Ratuj Ryby”, która obejmie promocję idei ekologii i ochrony przyrody, Stowarzyszenie WOPR „Anioły”, którzy zapewnią atrakcje na wodzie oraz jednostki pływające w ramach organizacji Flisu Noteckiego. Nie zabraknie degustacji potraw z ryb słodkowodnych; w ramach projektu ogłoszony zostanie konkurs kulinarny pn. „Ryba słodkowodna w kuchni regionalnej”, którego regulamin podany zostanie wcześniej do publicznej wiadomości. 

Spotkanie było okazją do wręczenia przez Elżbietę Rybarczyk Burmistrza Wielenia gratulacji dla Bartosza Niezborały za pełnienie funkcji redaktora prowadzącego oraz koordynowanie prac redakcyjnych w latach 2017-2018 czasopisma wieleńskiego „Nasz Samorząd”. Wydawnictwo w roku 2020 obchodziło swe 5 – lecie jako ważne i wiarygodne źródło informacji budując pozytywny wizerunek Gminy Wieleń.

To pierwsze, robocze spotkanie zespołu obu samorządów. Burza mózgów i szerokie spojrzenie pozwoliły obudować zarysy projektowego pomysłu. Gminę Drawsko reprezentowali: Bartosz Niezborała Wójt Gminy Drawsko, Sylwia Marek Kierownik Referatu Organizacyjnego, Hanna Matkowska Podinspektor ds. pozyskiwania funduszy zewnętrznych; Gminę Wieleń: Elżbieta Rybarczyk Burmistrz Wielenia, Krystyna Heppner Sekretarz Gminy, Hanna Forbrich Inspektor ds. współpracy ze społeczeństwem, Beata Lewandowska Inspektor ds. uzależnień, profilaktyki, kultury fizycznej i turystyki, Marcin Waśko Inspektor ds. pozyskiwania funduszy zewnętrznych, Alicja Adamczyk Dyrektor Miejsko- Gminnego Ośrodka Kultury w Wieleniu wraz z Główną Księgową jednostki Dominiką Marek. Drugi etap spotkania zaplanowano wstępnie już w połowie kwietnia. 

Warto podkreślić, że inicjatorem pomysłu i beneficjentem całości przedsięwzięcia jest gościnna jak zawsze Gmina Wieleń, która w ramach sąsiedzkiej bliskości regionu i zaprzyjaźnionych stosunków zaprosiła Gminę Drawsko do realizacji wspólnego pomysłu. 


To może Cię także zainteresować:

Źródło: dr Sylwia Marek Kierownik Referatu Organizacyjnego Gminy Drawsko

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

Podoba Ci się to, co robimy?

Postaw nam kawę, a będziemy pracować jeszcze lepiej :)

Przeczytaj także:

DDWLKP.pl PCH24.info PCT24.pl PMI24.info PNT24.info POB24.info PP24.info.pl PSZ24.info PZL24.info

© 2012 - 2017 Dzień Dobry Wielkopolsko. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Logotypy Dzień Dobry Wielkopolsko, PCT24.pl, PSZ24.info, PZL24.info, PCH24.info, PMI24.info, PNT24.info, POB24.info, PP24.info.pl, Chcę być FIT, Skuteczna Reklama Lokalna są znakami powiązanymi z Portalem Dzień Dobry Wielkopolsko oraz jego wydawcą ROZWOJOWI.com, którego są własnością. Mogą być wykorzystywane w celach zgodnych z przeznaczeniem i za zgodą wydawcy. Użytkowanie portalu oznacza zgodę na jego Regulamin oraz Politykę Prywatności.

Używamy plików cookie, żeby ułatwić Ci korzystanie z portalu. Dowiedz się więcej o celu ich używania w naszej Polityce Prywatności i Regulaminie Portalu.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki