Dwóch mieszkańców Wielenia usłyszało zarzuty za kradzież narzędzi

O tym, że kradzież nie popłaca przekonało się dwóch mężczyzn zatrzymanych przez mundurowych z Komisariatu Policji w Wieleniu. Sprawcy okradli miejscowy magazyn meblowy oraz halę jednego z nieczynnych zakładów. Ich łupem padły narzędzia warte około 18 tysięcy złotych. Część skradzionych przedmiotów, funkcjonariusze odzyskali i przekazali właścicielom. Podejrzanym za popełnione przestępstwa grozi kara nawet do 5 lat więzienia.

REKLAMA

Jak ustalili policjanci, przestępczy proceder trwał od listopada zeszłego roku do czerwca tego roku. W tym czasie, mieszkańcy Wielenia w wieku 32 i 33 lat wynieśli narzędzia o łącznej wartości około 18 tysięcy złotych. W pierwszej kolejności sprawcy okradli właściciela magazynu meblowego. Zabrali mu wiertarki, wkrętarki, agregat prądotwórczy, piły oraz sprężarki. Następnie skorzystali z okazji i z terenu hali nieczynnego zakładu na terenie Wielenia ukradli między innymi piły, nożyce, a także narzędzia budowlane.

Podczas przeszukań pomieszczeń mieszkalnych podejrzanych, funkcjonariusze odzyskali część skradzionego mienia i zwrócili pokrzywdzonym. Mężczyźni trafili do komisariatu, gdzie usłyszeli zarzuty. Teraz ze swojego zachowania będą tłumaczyć się przed sądem. Grozi im kara pozbawienia wolności do 5 lat.


To może Cię także zainteresować:

Źródło: KPP w Czarnkowie / Karolina Górzna-Kustra

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

Podoba Ci się to, co robimy?

Postaw nam kawę, a będziemy pracować jeszcze lepiej :)

Przeczytaj także:

DDWLKP.pl PCH24.info PCT24.pl PMI24.info PNT24.info POB24.info PP24.info.pl PSZ24.info PZL24.info

© 2012 - 2017 Dzień Dobry Wielkopolsko. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Logotypy Dzień Dobry Wielkopolsko, PCT24.pl, PSZ24.info, PZL24.info, PCH24.info, PMI24.info, PNT24.info, POB24.info, PP24.info.pl, Chcę być FIT, Skuteczna Reklama Lokalna są znakami powiązanymi z Portalem Dzień Dobry Wielkopolsko oraz jego wydawcą ROZWOJOWI.com, którego są własnością. Mogą być wykorzystywane w celach zgodnych z przeznaczeniem i za zgodą wydawcy. Użytkowanie portalu oznacza zgodę na jego Regulamin oraz Politykę Prywatności.

Używamy plików cookie, żeby ułatwić Ci korzystanie z portalu. Dowiedz się więcej o celu ich używania w naszej Polityce Prywatności i Regulaminie Portalu.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki