Dzieci chcą i potrafią być kreatywne

03.09.2012

KRZYŻ WLKP. W poprzednim roku szkolnym Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna organizowała cykl zajęć "Chcę być kreatywny", adresowany do dzieci zdolnych z II klasy szkoły podstawowej. 30 sierpnia, z udziałem m.in. starosty Wiesława Maszewskiego, odbyło się podsumowanie projektu.

REKLAMA

Zajęcia miały na celu stymulowanie aktywności twórczej dzieci poprzez ćwiczenia rozwijające wyobraźnię oraz giętkość, płynność i oryginalność myślenia. Służyły także kształtowaniu umiejętności społecznych, w tym między innymi współdziałania, komunikowania się i wspólnego podejmowania decyzji. Bardzo dużą rolę odegrał tutaj Philips Lighting Poland, którego pracownicy, w ramach Programu Wolontariatu Pracowniczego "Inicjatywy z Philipsem", wymalowali jedną z sal Poradni, a także wymienili świetlówki i oprawy. Firma również wsparła finansowo realizację projektu, a ponadto jej przedstawiciele - Magdalena Tarnowska (rzecznik prasowy), Anna Ryba (koordynator wolontariatu) i Bartosz Jacuński - nie przyjechali do Krzyża Wlkp. z pustymi rękami, przywożąc prezent w postaci nowoczesnej lampy LED-owej emitującej światło w różnych barwach. Wśród gości byli też: Ryszard Jabłonowski - naczelnik Wydziału Oświaty Starostwa Powiatowego, Tadeusz Wachowiak - członek Zarządu Powiatu, dyrektor i nauczyciele Szkoły Podstawowej im. BoWiD.

Prowadzące spotkanie pracownice Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej zaprezentowały próbkę ćwiczeń wykonywanych z dziećmi podczas zajęć. Najmłodsi, ich rodzice i babcie, a także goście zostali podzieleni na kilka grup. Następnie musieli zbudować wieżę z kartek formatu A4, która przez 30 sekund miała utrzymać ołówek położony na jej wierzchu. Drugie zadanie polegało na narysowaniu bezludnej wyspy z rzeką i górami. Później członkowie grup mieli wyobrazić sobie, że są na tej wyspie, oraz wypisać na 16 karteczkach nazwy przedmiotów, które by się tam przydały. Po zakończonej pracy, trzeba było wybrać spośród nich 5 przydatnych przy spaniu, jedzeniu i wezwaniu pomocy.

Na zakończenie goście otrzymali podziękowania za wspieranie działań Poradni oraz wymierną pomoc w realizacji projektu, a uczestniczące w nim dzieci - pamiątkowe dyplomy.

Źródło: dzienniknowy.pl

Przeczytaj także:

© 2012 - 2021 PCT24.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Logotyp PCT24.pl jest znakiem powiązanym z Portalem PCT24.pl oraz jego wydawcą ROZWOJOWI.com, którego jest własnością. Może być wykorzystywany w celach zgodnych z przeznaczeniem i za zgodą wydawcy.
Użytkowanie portalu oznacza zgodę na jego Regulamin oraz Politykę Prywatności.

Używamy plików cookie, żeby ułatwić Ci korzystanie z portalu. Dowiedz się więcej o celu ich używania w naszej Polityce Prywatności i Regulaminie Portalu.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki