Dzień Dziecka w Krzyżu Wielkopolskim

Obejrzyj galerię (Liczba zdjęć: 4)

 

Zamek goryl, zjeżdżalnia delfinki oraz zamek dla najmłodszych, a do tego wata cukrowa, Foto-budka i szalone animacje z teatrem Wagabunda. Okazją do wspaniałej zabawy był Dzień Dziecka, zorganizowany przez Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Krzyżu Wielkopolskim. Impreza odbyła się w czwartek, 31 maja 2018 r. na targowisku miejskim.

REKLAMA

Już od godz. 14.00 na najmłodszych czekało mnóstwo atrakcji. W programie były między innymi animacje dla dzieci (malowanie twarzy, warkoczyki, balonowe cudaki, kolorowanki), stoisko edukacyjno-przyrodnicze Nadleśnictwa Krzyż, kiermasz rękodzieła, liczne konkursy oraz ich rodziców i dziadków. Imprezie towarzyszyła kampania informacyjna Policji oraz Straży Ochrony Kolei i pokaz ratowniczo-gaśniczy OSP Krzyż. Przez cały czas trwania imprezy odbywały się animacje z Teatrem Wagabunda w programie artystycznym pn. ,,Teatralny plac zabaw". Małym i dużym miłośnikom motocykli, podobał się wjazd PCT Riders, a pokaz karate w wykonaniu członków krzyskiego Klubu Karate i Ju Jitsu, zachęcił widzów do uczenia się tej pięknej i widowiskowej dyscypliny sportowej. Gromkie brawa wzbudził również pokaz tańca break dance grupy Kontrabanda z Drezdenka. Tańcząca młodzież pokazała fantastyczne akrobacje na wysokim poziomie, zarówno pod względem sprawnościowym, jak tanecznym. Na scenie prezentowali się najmłodsi artyści. Dzieci z Przedszkola Krecikowo wykonały taniec „Toca, toca”. Następnie, wystąpili laureaci Konkursu Recytatorskiego „Bractwo Brzechwy, Tuwima i innych autorów dziecięcych”, prezentując swoje talenty aktorskie. Dziewczęta z zespołu wokalnego oraz grupy „Śpiewające języczki” dały popis kunsztu wokalnego. Umiejętności taneczne zaprezentowały dzieci z grupy Pszczółki i Biedronki z Przedszkola im. Marii Konopnickiej w Krzyżu WIelkopolskim.

Z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości, dzieci otrzymały biało-czerwone wiatraczki oraz wzięły udział we wspólnej fotografii z narodowymi emblematami. Zdjęcie wykonane zostało dronem z powietrza, dzięki uprzejmości firmy Toma-Fot.

Wielką atrakcją dla uczestników były upominki, te mniejsze w formie słodyczy, zabawek oraz wiatraczków i baloników, a także te bardziej cenne, ufundowane przez sponsorów, między innymi przez Nadleśnictwo Krzyż, Spółdzielnię Mieszkaniową Lokatorsko-Własnościową w Trzciance, firmę Standrew i firmę Motokar. Ponadto wsparli nas: Firma Mirbol, Centrum Ubezpieczeń Vija Rozite, pan Dawid Gumny, Restauracja Lubuska, Firma Tomex, FHU Alibi, Meble Sęk, pani Barbara Prętka, pani Teresa Pławińska, Księgarnia Kleks, Prohankop Trzcianka, Agrobud Mrówka, Księgarnia Hebe, firma Askalandia.

Ponadto wsparli nas organizacyjnie: Lokalne Centrum Wolontariatu przy M-GOPS w Krzyżu Wielkopolskim, Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży przy Parafii pw. Św. Antoniego, PLK S.A. Straż Ochrony Kolei, Stowarzyszenie Słoneczny Dom, miejscowa Policja oraz Ochotnicza Straż Pożarna. Wszystkim bardzo serdecznie dziękujemy.

 

To może Cię także zainteresować:

Źródło: krzyz.pl / MGOK | foto: krzyz.pl

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

Podoba Ci się to, co robimy?

Postaw nam kawę, a będziemy pracować jeszcze lepiej :)

Przeczytaj także:

DDWLKP.pl PCH24.info PCT24.pl PMI24.info PNT24.info POB24.info PP24.info.pl PSZ24.info PZL24.info

© 2012 - 2017 Dzień Dobry Wielkopolsko. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Logotypy Dzień Dobry Wielkopolsko, PCT24.pl, PSZ24.info, PZL24.info, PCH24.info, PMI24.info, PNT24.info, POB24.info, PP24.info.pl, Chcę być FIT, Skuteczna Reklama Lokalna są znakami powiązanymi z Portalem Dzień Dobry Wielkopolsko oraz jego wydawcą ROZWOJOWI.com, którego są własnością. Mogą być wykorzystywane w celach zgodnych z przeznaczeniem i za zgodą wydawcy. Użytkowanie portalu oznacza zgodę na jego Regulamin oraz Politykę Prywatności.

Używamy plików cookie, żeby ułatwić Ci korzystanie z portalu. Dowiedz się więcej o celu ich używania w naszej Polityce Prywatności i Regulaminie Portalu.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki