Dzień Dziecka w Krzyżu Wielkopolskim

Obejrzyj galerię (Liczba zdjęć: 8)

 

„Kiedy śmieje się dziecko, sieje się cały świat”, te słowa Janusza Korczaka były hasłem przewodnim krzyskich obchodów Dnia Dziecka. Na placu przedszkolnym przy ul. Akacjowej działo się wiele wspaniałych rzeczy. Wachlarz atrakcji, które wspólnie zapewnili organizatorzy najmłodszym mieszkańcom Miasta i Gminy Krzyż wzbudził wiele emocji i uśmiechu. Zamki dmuchane, zjeżdżalnie, Kuleczkowo, Żywe Maskotki: Minionek i Mrówka Agro-Bud rozdające cukierki, kącik animacji, a w nim malowanie twarzy, bańki mydlane, warkoczyki, bransoletki czy układanie klocków i puzzli to tylko część tego, co było dostępne dla naszych milusińskich. Trwała również sprzedaż kolorowych balonów z helem oraz rękodzieła Askalandia Joanna Szybilska.

REKLAMA

Przez cały czas trwania imprezy na scenie występowali najmłodsi artyści. Dzieci z Przedszkola im. M. Konopnickiej prezentowały talenty wokalne i taneczne. Wystąpili również laureaci Konkursu Recytatorskiego „Bractwo Brzechwy, Tuwima i innych autorów dziecięcych”, które dały popis talentu aktorskiego. Dziewczęta z zespołu tanecznego „Tańczące Gwiazdy” wykonały bardzo energetyczny taniec. Oprócz tego na naszej scenie wystąpiła formacja ZuMa oraz grupa sportowa Szkoły Tańca Astra Luna z Wałcza, która w pięknych kolorowych strojach zatańczyła układ z elementami cha cha cha, rumby i jive’a. Grupa karateków z Krzyskiego Klubu Karate dała pokaz sztuk walki na najwyższym poziomie. Wolontariusze z Lokalnego Centrum Wolontariatu byli odpowiedzialni za kącik animacji, a Nadleśnictwo Krzyż prowadziło swoją kampanię edukacyjną. Funkcjonariusze komisariatu Straży Ochrony Kolei przestrzegali o zagrożeniach wynikających z niewłaściwego zachowania na obszarach kolejowych, natomiast strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej udzielili kursu pierwszej pomocy oraz schłodzili uczestników zabawy fontanną orzeźwiającej wody. 

Na kończenie wystąpili aktorzy z teatru KRAK-ART z przedstawieniem pt. „Śpiąca królewna”, zachęcając widownię do wspólnej zabawy. 

Organizatorzy pragną podziękować wszystkim sponsorom, darczyńcom, instytucjom, pracownikom M-GOK i Przedszkola im. M. Konopnickiej oraz rodzicom. Dzięki wsparciu tak wielu osób impreza obfitowała w różnorodne atrakcje.


To może Cię także zainteresować:

Źródło: krzyz.pl / MGOK

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

Podoba Ci się to, co robimy?

Postaw nam kawę, a będziemy pracować jeszcze lepiej :)

Przeczytaj także:

DDWLKP.pl PCH24.info PCT24.pl PMI24.info PNT24.info POB24.info PP24.info.pl PSZ24.info PZL24.info

© 2012 - 2017 Dzień Dobry Wielkopolsko. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Logotypy Dzień Dobry Wielkopolsko, PCT24.pl, PSZ24.info, PZL24.info, PCH24.info, PMI24.info, PNT24.info, POB24.info, PP24.info.pl, Chcę być FIT, Skuteczna Reklama Lokalna są znakami powiązanymi z Portalem Dzień Dobry Wielkopolsko oraz jego wydawcą ROZWOJOWI.com, którego są własnością. Mogą być wykorzystywane w celach zgodnych z przeznaczeniem i za zgodą wydawcy. Użytkowanie portalu oznacza zgodę na jego Regulamin oraz Politykę Prywatności.

Używamy plików cookie, żeby ułatwić Ci korzystanie z portalu. Dowiedz się więcej o celu ich używania w naszej Polityce Prywatności i Regulaminie Portalu.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki