Dzień Dziecka z OSiR-em

Obejrzyj galerię (Liczba zdjęć: 19)

 

To idealne hasło, które towarzyszyło dzieciom i młodzieży w dniu ich święta, czyli 1 czerwca na terenie kompleksu basenów w Czarnkowie oraz na trasie Biegu na Orientację.

REKLAMA

Jak co roku Ośrodek Sportu i Rekreacji stara się dołożyć cegiełkę do tego, aby Dzień Dziecka był wyjątkowy i sprawiał bardzo dużo radości, dlatego tradycyjnie tego dnia każde dziecko aż po studenta miało możliwość skorzystania z darmowego wejścia na kompleks. Z samego rana zaraz po otwarciu, przez bramę naszego ośrodka przeszły tłumy dzieci, wśród nich mogliśmy wypatrzeć dziadów z wnukami, rodziców z maluchami, a także uczniów różnych szkół, którzy spędzali czas wraz ze swoimi nauczycielami. Tym bardziej, że wizytom sprzyjała cudowna słoneczna pogoda, dodatkowo popołudniu na terenie kompleksu na zielonej trawie odbyły się gry i zabawy dla naszych milusińskich. Dzieci zdecydowanie i szybko zorientowały się co jest grane, chętnie brały udział w przeróżnych slalomach. Śmiechom nie było końca, gdy każde z nich starało się utrzymać równowagę na szczudłach, biec z jajkiem, skakać w workach, czy przenosić "żółwiki". Jednak zdecydowanie największą radość sprawiło im przeciąganie liny. Najpierw z każdej strony cały mix maluchy i starszaki, później same maluchy i starszaki, każda strona chciała wygrać, ale jak wiadomo ktoś musi być ciut silniejszy. Najważniejsze, że one same wiedziały że liczy się doskonała zabawa, a w nagrodę otrzymywały słodki upominek.

Punktualnie o godzinie 14.00 w parku Staszica odbył się kolejny Bieg na Orientację, w którym udział wzięły dzieci z czarnkowskich szkół podstawowych, łącznie blisko czterdzieścioro. Tegoroczny bieg wymagał od uczestników nie tylko doskonałych umiejętności biegacza, ale także zdolności do orientacji w terenie i spostrzegawczości. Te trzy elementy zebrane razem dawały szanse zastępom na pokonanie określonego dystansu w jak najlepszym czasie, ale także zaliczenie po drodze wszystkich punktów kontrolnych. Każdy zastęp miał do dyspozycji specjalną mapę i kompas oraz kartę kontrolną, gdzie po zdobyciu punktu wpisywana była ilość zdobytych punktów z wiedzy przyrodniczej. Trasa liczyła 1,11 km, gdzie przy spokojnym marszu można było ją pokonać w 14 minut. Jednak wskazówka "ORIENTUJ SIĘ" sprawiała, iż można ją było pokonać w 7 minut, przy tym zaliczając każdy punkt. Hart ducha i praca zespołowa sprawiały, iż zastępy bezpiecznie w komplecie docierały do celu, po czym marszem przeszły na teren OSiR-u, gdzie czekało na nich ognisko wraz z poczęstunkiem oraz dekoracja. Zwycięskie zastępy otrzymały dyplom, medal oraz karnet wstępu na basen. Dodatkowo zwycięzcy otrzymali kompas, aby dalej rozwijać swoje umiejętności w tak niezwykłym sporcie, jakim jest bieg na orientację. Warto wspomnieć, że poprawia nie tylko kondycję i wytrzymałość, ale także pamięć, koncentrację i umiejętność logicznego myślenia w trudnych warunkach i pod presją czasu. Bieg nie ma szansy istnieć, gdyby nie wsparcie Ochotniczej Straży Pożarnej z Jędrzejewa, to właśnie oni czuwali na punktach kontrolnych, za co im z góry serdecznie dziękujemy. Wszystkim dzieciom małym i dużym życzymy, aby każdy dzień był dla nich radosnym i pogodnym Dniem Dziecka.

I miejsce: "FC Huragan" - 10 pkt/ 7min (Patryk Kina, Dawid Wieczorek, Marcin Sinoradzki, Daniel Karolak, Jakub Wołyński).

II miejsce: "Team Mukaki" - 10 pkt/ 7 min (Zuzanna Mielcarek, Agata Rieger, Oliwia Jur, Oliwia Górska, Alicja Magdziarz, Tomasz Maluśki).

III miejsce: "Super Piątka" - 10 pkt/ 9 min (Martyna Pertek, Marta Życka, Marta Szpotek, Karolina Bielejewska, Maja Pilarczyk).

 

To może Cię także zainteresować:

Źródło: kontakt@ddwlkp.pl / OSiR | foto: kontakt@ddwlkp.pl

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

Podoba Ci się to, co robimy?

Postaw nam kawę, a będziemy pracować jeszcze lepiej :)

Przeczytaj także:

DDWLKP.pl PCH24.info PCT24.pl PMI24.info PNT24.info POB24.info PP24.info.pl PSZ24.info PZL24.info

© 2012 - 2017 Dzień Dobry Wielkopolsko. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Logotypy Dzień Dobry Wielkopolsko, PCT24.pl, PSZ24.info, PZL24.info, PCH24.info, PMI24.info, PNT24.info, POB24.info, PP24.info.pl, Chcę być FIT, Skuteczna Reklama Lokalna są znakami powiązanymi z Portalem Dzień Dobry Wielkopolsko oraz jego wydawcą ROZWOJOWI.com, którego są własnością. Mogą być wykorzystywane w celach zgodnych z przeznaczeniem i za zgodą wydawcy. Użytkowanie portalu oznacza zgodę na jego Regulamin oraz Politykę Prywatności.

Używamy plików cookie, żeby ułatwić Ci korzystanie z portalu. Dowiedz się więcej o celu ich używania w naszej Polityce Prywatności i Regulaminie Portalu.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki