"Dzień Piżamy" w przedszkolu w Tarnówku

Obejrzyj galerię (Liczba zdjęć: 13)

 

Dnia 20 października 2021 w oddziale przedszkolnym Publicznego Przedszkola „Baśniowa Kraina” w Połajewie Oddział X w Tarnówku, za zgodą rodziców oraz dyrektora, zorganizowano Dzień Piżamy, którego celem było przeprowadzenie zbiórki dla dzieci z oddziałów onkologicznych. Akcję zainicjowała wychowawczyni po otrzymaniu widomości email od Fundacji „Gdy Liczy się Czas”.

REKLAMA

Dzień w przedszkolu rozpoczął się od przybliżenia dzieciom istoty pomagania. Następnie wszyscy pracownicy oraz dzieci założyli piżamy przyniesione z domu na znak solidarności z dziećmi chorymi na nowotwory, które większość dnia spędzają w szpitalach ubrane w piżamy. Piżamowy pokaz mody połączono ze zbiórką pieniążków. Rodziny dzieci wykazały ogromne zaangażowanie. Z godziny na godzinę kwota rosła. Do przedszkola przychodzili nawet rodzice dzieci, które w tym dniu nie były obecne w przedszkolu.

Oddział liczący 25 dzieci uzbierał kwotę 880 zł. Pieniążki następnego dnia zostały wpłacone na konto Fundacji.

Jak na piżamowe party przystało, odbyły się zabawy z poduszkami oraz seans filmowy z obowiązkowym popcornem. W celu wprowadzenia w nocną aurę, nauczyciele wraz personelem przygotowali zaciemnione pomieszczenie, w którym za pomocą projektora gwiazd dzieci poczuły się jak w niebie. Ponieważ 20 października przypadał Międzynarodowy Dzień Leniwca, powszechnie uznawanego za śpiocha, nie zabrakło zajęć i zabaw przybliżających nam życie i zwyczaje tych cudownych stworzeń.

Dzień zakończył się sukcesem! Dzieci szczęśliwe i zadowolone. Cel główny osiągnięty: wsparcie dla Fundacji „Gdy Liczy się Czas” w kwocie 880 zł !

 

To może Cię także zainteresować:

Źródło: Publiczne Przedszkole „Baśniowa Kraina” w Połajewie Oddział X w Tarnówku / Mirosława Urban

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

Przeczytaj także:

© 2012 - 2021 PCT24.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Logotyp PCT24.pl jest znakiem powiązanym z Portalem PCT24.pl oraz jego wydawcą ROZWOJOWI.com, którego jest własnością. Może być wykorzystywany w celach zgodnych z przeznaczeniem i za zgodą wydawcy.
Użytkowanie portalu oznacza zgodę na jego Regulamin oraz Politykę Prywatności.

Używamy plików cookie, żeby ułatwić Ci korzystanie z portalu. Dowiedz się więcej o celu ich używania w naszej Polityce Prywatności i Regulaminie Portalu.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki